Allah lafzının faydaları - İslami İçerikli Yazılar
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.086 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.734 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22952 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Allah lafzının faydaları, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 5830 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Allah lafzının faydaları}   Okunma sayısı 5830 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakikat kulu

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 31
 • Konu: 6
 • Derviş: 284
 • Teşekkür: 0
Allah lafzının faydaları
« : 27/04/08, 22:46 »
Hollanda'da Van der Hoven isimli bir profesör hastalari üzerinde yaptığı arastırmalar sonucu Allah lafzini tekrar etmenin ruh ve beden sağliğina iyi geldiği tespitini yaptı.

Toplumsal, ekonomik ve teknolojik yönden yaşanan hizli değisim ve dünyevi kaygılarımız nedeniyle iç alemimizde olusan maneviyat yoksunluğu; stres, tansiyon, asabiyet gibi psikolojik sorunlara davetiye çıkarıyor. Bunlardan en yaygın görüleni ise, halk arasında kaygı, gerilim ve sıkıntı hali olarak bilinen ''anksiyete''.

Günümüzde ''küresel bir salgin'' olarak nitelenen anksiyete durumunda, kişinin moral seviyesi en alt düzeye iniyor ve başına gelebilecek her seyi en olumsuz yönüyle ele aliyor. Her an kötü bir haber alacak veya kötü bir sey olacakmış gibi hissediyor. Bu ruhsal belirtilere çarpıntı, nefes darlığı, terleme, titreme gibi bedensel belirtiler de eşlik edebiliyor. Yoğun anksiyetenin tedavisi için tıbbi ilaç ve nefes egzersizleri öneren Batılı uzmanlar, yaşanan maneviyat krizini atlatmak için şimdilerde farklı bir yönteme basvuruyor: Zikir... Rabbimiz'e yakın olmamızı sağlayan zikrin diğer hikmetleri bilim dünyasinin sıkı araştirmalarına konu oluyor.
El-Vatan isimli Suudi gazetesinde yayınlanan habere göre; Hollanda'da Van der Hoven isimli bir profesör, hastaları üzerinde yaptığı araştırmalar sonucu Allah lafzını tekrar etmenin ruh ve beden sağlığına olumlu katkıları olduğunu buldu. Düzenli olarak zikir ve Kur'an ile meşgul olmanın psikolojik rahatsızlıkları tedavi edebildiğini belirten Profesör Hoven, üç yıl süren araştırmaları souncunda Allah ism-i serifini tekrarlamanın kişiler üzerindeki müspet etkisini bilimsel olarak ispatladığını belirtiyor.

Allah LAFZINDAKI HER BiR HARFiN VÜCUDA ETKiSiNi iNCELEMiŞ

Haberde, özellikle tansiyon ve stres problemi olan hastalara yaptırılan zikir esnasında, Arapça bilmeyenlere Allah lafzının düzgün şekilde telaffuzunun öğretildiğine yer veriliyor. Düzenli yapılan tekrarlar sonucu, hastalarda fark edilir bir iyileşme gözlemlendiği anlatılıyor. Allah lafzının harflerine dikkat çeken Hollandalı bilim adamı açıklamalarında, ismi şerifin ilk harfi ile çikan "A" sesinin solunum sisteminden geldiğine ve nefes alışı kontrol ettiğine işaret ediyor. Ikinci harf olan "Lam" harfi, dil ve üst damak ile yapılan kısa bir duraklamaya yol açıyor ve bu duraklamanın aynı şekilde tekrarlanması genel bir rahatlama ve gevşemeye sebep oluyor. Son harf olan "he"nin söylenişi ise, akciğerler ve kalp arasinda bağlantı kuruyor, kalp atışlarını kontrol ediyor. Arastırmanın dikkat çekici bir başka özelliği de, Profesör Van der Hoven'in bir gayri müslim olması. Zikrin hastaları üzerindeki olumlu etkisini gözlemleyen Hoven, Kuran-ı Kerim'i inceliyor ve İslami ilimler üzerine araştırmalar yapıyor.
SAğLIKLI YAŞAM UZMANI DA ZİKRİ TAVSİYE EDİYOR
Medyada sıkça rastladığımız ve ünlülerin diyetisyeni olarak taninan sağlıklı yasam uzmanı Doktor Ender Saraç da zikrin sağlığımıza olumlu katkılarını keşfeden bilim adamlarından. Sağlıklı yaşam, doğal tıp, doğru beslenme, obezite ve stres gibi konularda danışmanlık yapan Saraç, kısa süre önce piyasaya çıkan "Ruhsal Gelisimimiz ve Kader" adlı kitabında, "Hiçbirimiz boşuna yaratılmadık ve hiçbir şey, hiçbir olay tesadüf değil..." alt başlığında Allah'ın 99 ismini yani Esma-ül Hüsna'nın insanın ruhsal gelişimine destek olduğunu ayrıntılarıyla açıklayan yazar, ayrıca ilginç bir tezde bulunuyor. "Ayetü'l-Kürsi, Felak ve Nas sureleri okunduğunda insanın aurasının kalınlaştığı yani korunduğu çok kısa süre içinde ince aletlerle tespit edilebilecek. İnsanlığa yararlı olabilecek enerji bizim inanç sistemimizde var" diyen Saraç, "Toplumda daha olumlu enerjiler veren insanların oranı arttıkça, Batı'ya bile meditasyon ve reikilerden çok daha güzel şeyler sunacağız" diye ekliyor.

EFENDIMIZ'IN SADIK ARKADAŞI HZ. EBU BEKİR'E İLK ZİKİR TALİMATI:

"Dilini damağına yapıştır ve içinden gizlice zikret: Allah, Allah, Allah..."

Efendimiz (s.a.v) ve onun sadık dostu Hz. Ebu Bekir (r.a), Medine'ye hicret ederken, izlerini süren Mekkeli düşmanlarından korunmak için Sevr Mağarası'na gizlenir. Gerek mağaraya giderken, gerekse mağaraya sığındıklarında Hz. Ebu Bekir'in tek korkusu vardır: Allah Rasulü'nün başına bir şey gelmesi... Becerikli bir iz sürücüsü, Mekke askerlerini Sevr mağarasına kadar getirir. Askerler mağaranın önüne geldiklerinde Efendimiz sakindir. Fakat, Mekkelilerin konuşmalarını ve ayak seslerini duyan Hz. Ebu Bekir'in endişesi hayli artar. Korkulu bir halde; "Ya RasulAllah, benim ölmemin önemi yok. Ama sana bir kötülük yaparlarsa, bütün ümmet helak olur" diyerek endişesini dile getirir. Efendimiz ise, huzur telkin eden haliyle onu en güzel şekilde teselli eder: "Tasalanma, Allah bizimle beraberdir..." Ve mağara arkadaşına ilk zikir talimatini verir: "Dilini damağına yapıştır ve içinden gizlice haykır: Allah, Allah, Allah..." Peygamberimiz'in söylediği şekilde Allah'ı anan Hz. Ebu Bekir'in kalbi, dinginliğe kavuşur. Üzerlerine ilahi bir sekinet iner. Artık ne korku kalır gönlünde Hz. Ebu Bekir'in, ne de zerre kadar tasa


Konu Adresi: http://www.dervisler.net/allah-lafzinin-faydalari-t1444.0.html“Ey ızdırap; anladım ki herşey seninle

Sen Hak’ka giden yolda vuslata vesile.”

Çevrimdışı Talha

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.017
 • Konu: 154
 • Derviş: 85
 • Teşekkür: 4
Ynt: Allah lafzının faydaları
« Cevapla #1 : 28/04/08, 12:45 »
Allah razı olsun kurban.. :X06
van der hovan isimli profesör  önce müslüman olur sonrada köye gider inşaAllah.. :X32


neye yakınlaşsam sonu uzaklık ve kırgınlık..
anlaki yok Allah tan başkasına yakınlık..

Çevrimdışı Talha

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.017
 • Konu: 154
 • Derviş: 85
 • Teşekkür: 4
Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #2 : 20/09/08, 00:37 »
“Allah” kelimesinin sırrı ortaya çıktı. Hollandalı bir bilim adamı ve psikolog olan Vander Hoven Allah kelimesini oluşturan harflerin sırrını bulduğunu açıkladı. Profesör Hoven'in hastalar üzerindeki araştırmasının sonucu ise şöyle…

Hollandalı bir psikolog olan Vander Hoven Kur’an okumanın ve Allah kelimesini tekrar etmenin hastalar ve sağlıklı insanlar üzerindeki etkilerini bulduğunu açıkladı. Hollandalı profesör üç yıldan beri bir çok hasta üzerinde araştırma ve çalışmasını yaparak yeni buluşuna ulaştığını söyledi.

Hastalarından bazılarının Müslüman olmadığını, bazılarının da Arapça bilmediğini belirten Hoven hastalarına Allah kelimesini öğrettiğini söyledi. Alınan sonucun çok mükemmel olduğunu, özellikle depresyon ve tansiyon hastalarında çok daha iyi sonuçlar verdiğini belirtti.

Profesör Haven Allah kelimesini oluşturan harflerin psikolojik hastaların üzerindeki etkilerini açıkladı.

-Allah kelimesinin ilk harfi olan –A- harfi solunum sisteminden direk çıkıyor ve nefes almayı düzenliyor.

- Damaktan söylenen –L- harfi ise, (Arapçada çıkarıldığı şekilde) dil hafifçe damağın üst kısmına dokunuyor ve çene kısa bir duraklamayla birlikte aynı işlem tekrarlanıyor.(İki –L- harfi olduğu için) Bu işlem nefes alıp vermeyi rahatlatıyor

- Son harf olan –H- harfi çıkartılırken akciğer ve kalp arasında bir ilişki oluşuyor ve işlem sonucunda kalp atışları düzeliyor.

Bu araştırmayı yapan Hollandalı profesör Müslüman değil, fakat İslam ilimlerine ilgi duyan ve Kur’an-ı Kerim’in sırlarını araştıran bir psikolog.neye yakınlaşsam sonu uzaklık ve kırgınlık..
anlaki yok Allah tan başkasına yakınlık..

Çevrimdışı vatandaş

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 729
 • Konu: 22
 • Derviş: 1218
 • Teşekkür: 1
Ynt: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #3 : 20/09/08, 10:41 »
 :) :) :) :) :)


Bu kapı Allah kapısı;
resulullahtadır tapusu..

Çevrimdışı leylirumi

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 230
 • Konu: 11
 • Derviş: 432
 • Teşekkür: 0
Ynt: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #4 : 29/11/08, 20:29 »
Alıntı
Hastalarından bazılarının Müslüman olmadığını, bazılarının da Arapça bilmediğini belirten Hoven hastalarına  kelimesini öğrettiğini söyledi. Alınan sonucun çok mükemmel olduğunu, özellikle depresyon ve tansiyon hastalarında çok daha iyi sonuçlar verdiğini belirtti.

Profesör Haven  kelimesini oluşturan harflerin psikolojik hastaların üzerindeki etkilerini açıkladı.

-Allah kelimesinin ilk harfi olan –A- harfi solunum sisteminden direk çıkıyor ve nefes almayı düzenliyor.

- Damaktan söylenen –L- harfi ise, (Arapçada çıkarıldığı şekilde) dil hafifçe damağın üst kısmına dokunuyor ve çene kısa bir duraklamayla birlikte aynı işlem tekrarlanıyor.(İki –L- harfi olduğu için) Bu işlem nefes alıp vermeyi rahatlatıyor

- Son harf olan –H- harfi çıkartılırken akciğer ve kalp arasında bir ilişki oluşuyor ve işlem sonucunda kalp atışları düzeliyor.Allah cc razı olsun,  önemli bir konu   :S  biz hala ya şuuruna eremedik bu lafzın ya da teknik hatalar yapıyoruz.. ezanlar okunuyor, namazlar kılınıyor mescitlerde, evlerde ve diğer yerlerde ancak haaaalaaaa stresss stresss stresss..


Hoş Geldiniz Kardeş, Buradaki Bağlantı Adresi Sadece Foruma Üye Olanlara Gösterilir.  

  

 lâyık değilim amma lûtfedersin. Sultânım, Efendim, boynumda kemendin.

Çevrimdışı Kararlı

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 7.047
 • Konu: 1851
 • Derviş: 4252
 • Teşekkür: 31
Yanıt: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #5 : 20/03/09, 21:31 »
 X:01 :X06 X:33XÇevrimdışı şefkat

 • Üye
 • **
 • İleti: 105
 • Konu: 2
 • Derviş: 13534
 • Teşekkür: 0
Cevaplandı: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #6 : 06/07/11, 22:44 »
 Hollandalı epey geç kalmış
Sadat a kurbanÇevrimdışı Muttaki

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.649
 • Konu: 127
 • Derviş: 6733
 • Teşekkür: 121
Cevaplandı: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #7 : 06/07/11, 23:48 »
 -tşk.2-


''Muhakkak ki yapılan işler niyetlere göredir (değer kazanır,geçerli olur).Şüphesiz herkese (yaptığı iş için) niyetinin karşılığı vardır.''
(Hadis-i şerif;Buhari,Müslim)

Çevrimdışı ikikanatlı

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 423
 • Konu: 5
 • Derviş: 16412
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #8 : 22/09/11, 19:20 »
tşk.


YÜZÜNÜ GÖRMEDEN YARİM VAR DEMEM...

Çevrimdışı Murat Ayhan

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.573
 • Konu: 269
 • Derviş: 737
 • Teşekkür: 67
  • Terk-i-Ben
Cevaplandı: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #9 : 22/09/11, 20:24 »
kalben deyince ne oluyormus ... ? naksi...


" BEN`i terk et , O´nu bulursun ! "

ESKİ 'AKİF15'

Çevrimdışı Sabikun

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.779
 • Konu: 671
 • Derviş: 14575
 • Teşekkür: 2
Cevaplandı: Allah kelimesinin gücü
« Cevapla #10 : 22/09/11, 21:04 »
 :tşk3: X:01


Alperen: İmzanızdaki resim adresi görüntülenemiyor. Yeniden yükleyiniz...

Çevrimdışı KaTre

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 8.600
 • Konu: 1902
 • Derviş: 404
 • Teşekkür: 365
Cevaplandı: Allah lafzının faydaları
« Cevapla #11 : 09/10/11, 22:44 »


Alıntı
Dilini damağına yapıştır ve içinden gizlice haykır: Allah, Allah, Allah...

Allah razı olsun

 :X06


Susmak ne güzeldir; muhatap arifse edep, âşıksa ifade, ahmaksa cevap.

Serdar Tuncer

Çevrimdışı Vali

 • Üye
 • **
 • İleti: 69
 • Konu: 5
 • Derviş: 21844
 • Teşekkür: 1
Yeni: Allah lafzının faydaları
« Cevapla #12 : 13/01/19, 20:02 »
Çok ama çok önemli bir konu.
Allah razi olsun.
Eyvah demeden Allah diyelim.

Paylaş facebook Paylaş twitter
 

Bozuk Simit Paraları ile Cenneti Satın Almak‏ .. Elvedâ ey şehr ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 1.107 saniyede oluşturulmuştur


Allah lafzının faydalarıGüncelleme Tarihi: 03/04/20, 05:39 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim