Aşure Günü'nün Faziletleri - İslami İçerikli Yazılar
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 24.983 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.347 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22813 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Aşure Günü'nün Faziletleri, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 8140 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Aşure Günü'nün Faziletleri}   Okunma sayısı 8140 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sehl

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.912
 • Konu: 208
 • Derviş: 2261
 • Teşekkür: 16
  • Gönül Hanesi..
Aşure Günü'nün Faziletleri
« : 26/12/09, 00:15 »


Dervişler net Ailesi Allah kabul etsin inşaAllah afiyet olsun...


Aşure Günü'nün Faziletleri

 

Muharremin Onuncu gününe Aşure Günü denir. Bugüne özel bir saygı gösterilmelidir.

Zira Arşın hamili bulunan melekler o günün değerini bilirler.

Efendimiz buyurdular ki :

“İbrahim (a.s) Aşure günü doğmuştur. Allah O’nu Nemrud’un ateşinden Aşure Günü kurtarmıştır. Allah O’na doğru yolu Aşure Günü göstermiştir.”

O gün Cebrail (a.s), Mikail (a.s) ve İsrafil (a.s)’ın, Arş ve Kürsün yaratıldığı gündür. Gökler, yer ve Cennet o gün yaratılmıştır. Tuba Ağacı Aşure Günü dikilmiştir. O günde kemal erbabının kendilerine vaad edilen mertebeye ulaşmış olmaları bugünün hayırlı, uğurlu ve bereketli bir gün olduğuna açık bir delildir.

Aşure Günü Namaz Kılmak

İbn-i Abbas’tan rivayet ediliyor : “Kim aşure günü 4 rekat namaz kılar da her rekatında Fatiha’dan sonra 50 İhlas Sûresi okursa, Allah Teala geçmiş ve gelecek 50 senelik günahlarını bağışlar ve Mele-i Ala’da Cennette onun için nurdan bir kürsü bina eder.”

Aşure gecesini ibadet ile ihyâ etmek müstehabdır.

Aşure Günü Okunabilinecek Dualar

“Bismillâhirrahmânirrahîm

Sübhânellâhi mil’el miyzâni ve müntehel ılmi ve meblağar rıdâ ve ziyneten lâ melce-e ve lâ mence-e minellâhi illâ ileyhi. Sübânellâhi adedeş şef’ı vel vetri ve adede kelimâtit-tâmmâti bi rahmetihî esteğıysü lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym. Ve hüve hasbî ve ni’mel vekiylü ve ni’mel mevlâ ve ni’men nasıyr. Ve sallellâhu alâ seyyidinâ Muhammedin hayri halkıhî ve alâ âlihi ve sahbihî ecmeıyn.”

 Bu dua hakkında, Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm şöyle buyurdular :

“Muharrem Ayı’nın birinci ve onuncu günleri sabahleyin üç kere bu duayı okuyan kimseyi Cenab-ı Hak gelecek senenin Muharrem Ayı’na kadar bütün belalardan emin kılar.”

Aşure Günü Duası

“Allahumme mâ amiltü min amelin fî hâzihis-seneti mimmâ neheytenî anhü ve lem terdahû ve lem tenhehû, ve hamilte annî ve afevte ba’de kudratike alâ ukûbetî ve deavtenî ilet-tevbeti ba’de cür’etî alâ ma’sıyyetike, Allahümme innî estağfiruke minhü fağfirhü lî, ve mâ amiltü fîhâ mimmâ terdâhü ve ve’adtenî aleyhis-sevâbe, fetekabbelhü minnî velâ takta’ racâî minke yâ kerîmü.”

Meali :

“Allah’ım bu sene içerisinde işlediğim ve beni sakındırdığın şeylerden sakınmadığım, razı olmadığın ve hoşlanmadığın şeyler işledimse beni affeyle. Bana yüklediğin vazifelerden dolayı beni affettin ve beni tevbeye çağırdın, çeşitli günahlar yaptıktan sonra tevbemi kabul buyurdun. Allah’ım Sana istiğfar ederim, Senden bağışlamanı isterim. Beni bağışla, razı olduğun amellerden işledimse bana vaad ettiğin sevabı benden kabul et. Umudumu Senden kesme Kerîm olan Allahım.”

 Aşure günü duası meşhurdur

Peygamberimiz’in Aşure gününün önemi hakkında Hadis-i Şerifleri vardır. Peygamberimiz bir hadisinde şöyle buyuruyor : “Aşure günü kim bir gün oruç tutarsa Firdevsi Ala’ya varis olur.”

Yine Efendimiz buyurdular ki : “ Aşure günü kim bir kere İhlâs Sûresini okursa, Cenab-ı Hak o kimseye rahmet nazarı ile bakar.”

Aşurenin mânâsı, “nurlu yaşamak” demektir.

Aşure Günü Oruç tutmak

Aşure günü oruç tutmak sünnettir. Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm buyurdular ki:

“Kim Aşure günü bir kişiye iftar ettirirse, tüm Ümmet-i Muhammedi iftar ettirmiş gibi ecre nail olur.”

“Aşure günü oruçla geçiren, bütün seneyi oruçla geçirmiş gibi ecre nail olur.”


“Bugünün fazlını arayın. Çünkü O, Allah’ın günlerin arasından seçtiği mübarek bir gündür. Kim bu günü oruçla geçirirse, Allah nezdinde bulunan melekler, nebîler, peygamberler, şehitler ve salihlerin ecrini verir.”

“Aşure sizden önceki peygamberlerin bayramıdır. O günü oruçla geçirin.”

Aşure günü oruç tutun fakat bu hususta yahudilere muhalefet edin, bir gün önce ve bir gün de sonra tutun. (Böylece 3 günü tamamlamış olursunuz).”

“Aşure gününün orucu bir senelik günahlara kefarettir.”


Üçaylar hikmet ve faziletleri/Arif Pamuk
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/asure-gununun-faziletleri-t18228.0.html;all
Çevrimdışı Gavsa Umutlu

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 347
 • Konu: 27
 • Derviş: 5747
 • Teşekkür: 0
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #1 : 26/12/09, 09:47 »
Allah (c.c.) razı olsun kurban.


Bu yol öyle bir yoldurki,birini seversin ama bir türlü kavuşamazsın.Ona ondan çok uzaklarda olursun ama onun aşkıyla dopdolusun.Ve onun aşkı sarar seni gün geçtikçe içinde daha çok alevlenir.Bir zat sevdim ama bir türlü kavuşamıyorum.İşte o benim sultan seydamdır.

Çevrimdışı Gavs Kölesi

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 847
 • Konu: 66
 • Derviş: 3752
 • Teşekkür: 6
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #2 : 11/12/10, 12:22 »
Elhamdulillahi Rabbil âlemîn.
Vesslâtü vesselâmü alâ  seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn.

AŞURE GÜNÜNÜN FAZİLETİ

On beş gecenin ihya edilmesi müstehaptır. Bunlardan beş tanesi Ramazan ayındadır. Bunlar Ramazanın son on gününün tek olan geceleri ile Bedir Savaşı’nın yapıldığı Ramazan ayının on yedinci gecesidir. Abdullah b. Zübeyr, o gecenin Kadir gecesi olduğu görüşünde idi.

Diğer dokuz geceye gelince, bunlar, Muharrem ayının ilk gecesi, Aşure gecesi, Receb ayının ilk gecesi, Receb ayının on beşinci gecesi, yine Receb ayının yirmi yedinci gecesi. Bu gece, Rasulullah’ın İsra mucizesini yaşadığı Mirac gecesidir. Arefe gecesi, iki bayram geceleri ve Şaban ayının on beşinci gecesi.

‘’Şehrullahi’l-Muharrem’ olarak meşhur olan, yani ‘Allah’ın ayı Muharrem’ olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin çoştuğu ve bollaştığı bir aydır.

Allah’ın ayı, günü ve yılı olmaz, ancak Allah’ın rahmetine ermenin önemli bir fırsatı olduğu için Peygamberimiz tarafından bu şekilde ifade edilmiştir.

Aşure günü ise Muharrem’in 10. günüdür. Aşure gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır.

Alimlerimizden biri şöyle demiştir: “Kim bu beş günde dünya arzusu için çalışırsa, ahirette emeline ulaşamaz. Çünkü bu günlerde Cenab-ı Hakk’ın ikramı daha çok olur.” O halde sen, bu günlerde kendi keyfinle ve acil dünya menfaatinle meşgul olursan, o fazileti nasıl umabilir ve daha fazlasını nasıl bekleyebilirsin? Bu günler beş tane olup onlar, iki bayram günü, Cuma günü, Arefe günü ve Aşure günüdür.

Aşure gününün Allah katında da çok seçkin bir yerinin olduğu Fecr Suresinin ikinci ayeti olan ‘On geceye yemin olsun’ ifadelerinin tefsirlerinden öğrenmekteyiz. Bazı tefsirlerimizde bu on gecenin Muharrem’in Aşuresine kadar geçen gece olduğu beyan edilmektedir. (Hak Dini, Kur’an Dili 8/5793.)

İslâm'da önemli bir yeri olan Aşûre gününde çok mühim hadiseler meydana gelmiştir.
Bazıları şunlardır:

Meleklerin ve Cebrail Aleyhisselâm'ın yaratılması,

Göklerin (yıldızların, seyyârelerin) ve yerin (dağların, denizlerin) yaratılması ve yeryüzüne ilk defa yağmur yağması,

Adem Aleyhisselâm'ın yaratılması, cennete konulması ve sonra tevbesinin kabulü,

İdris Aleyhisselâm'ın göklere kaldırılması,

Nuh Aleyhisselâm'ın gemisinin Cudi Dağı üzerinde karaya oturması,

İbrahim Aleyhisselâm'ın doğumu ve Nemrud'un ateşinden kurtulması,

Musa Aleyhisselâm ve kavminin, Kızıldeniz'in yarılıp yol olmasıyla Firavun'un şerrinden kurtulması ve
Firavun ve askerlerinin boğulması,

Eyüb Aleyhisselâm'ın hastalıktan şifa bulması,

Yunus Aleyhisselâm'ın balığın karnından kurtulması,

Davud Aleyhisselâm'ın tevbesinin kabulü,

Süleyman Aleyhisselâm'a saltanat verilmesi,

Yusuf Aleyhisselâm'ın kuyudan çıkarılması,

Yakub Aleyhisselâm'ın gözlerinin açılıp tekrar görmeye başlaması,

İsa Aleyhisselâm'ın göklere kaldırılması,

Hz. Hüseyin Efendimiz'in şehid edilmesi.

Kıyamet de Cuma gününe rastlayan bir Aşûre günü kopacaktır. (Müslim )

Bu günde Cenâb-ı Hakk on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır.

Bu günlerde oruç tutmak çok faziletlidir.

Ramazan orucu farz kılınmadan önce, sevgili Peygamberimiz, Aşûre günü oruç tutarlardı. Hatta o zamandaki müşrikler bile Aşûre gününün değerini bilir ve o gün oruç tutarlardı. Peygamberimiz (sav) Medine'ye hicret ettiğinde, oradaki Yahudilerin oruç tuttuklarını gördü. Niçin oruç tuttuklarını sordu. "Bugün, Hz. Musa'nın Firavun'un şerrinden kurtulduğu gün olduğu için, ona şükür olarak tutuyoruz" dediler. Peygamberimiz, "Musa'ya uymaya biz sizden daha lâyıkız" dedi. Ashabına, o gün herkesin oruçlu bulunmasını buyurdu. Hatta günün o saatine kadar bir şey yiyip içmiş olanlara bile o saatten sonra akşama kadar oruçlu kalmalarını emretti. Bu iş üzerinde o kadar durdu ki, Medine'de tellal çağırtarak ilan ettirdi.

Ashabtan birisi, " Biz Aşûre günü çocukların bile oruçlu kalmaları için, onları pamuktan oyuncaklarla akşama kadar oyalıyorduk " buyuruyor.

Bir hadiste şöyle buyrulmuştur:
   
“Arefe günü oruç tutmak, bir sene öncesinin ve bir sene sonrasının keffareti olur/günahını temizler. Aşure günü orucu ise, bir senenin keffaretidir.” (Muslim)

Ramazan orucu farz kılındıktan sonra, Aşûre orucu nafile olarak kaldı. Ancak, sadece Aşûre günü tek olarak oruç tutmak mekruh olduğundan, 9. gün de oruç tutmalıdır. 9. gün geçmişse, 10. ve 11. gün tutulur.

Fazilet ve ikramla övülen günler Allah katında yeryüzündeki değerli taşlar gibidir. O günlerde nazlı kulların yüzü suyu hürmetine dualar kabul olur. O günün faziletine inanarak;

Oruç tutulmalı ve küçükler, bilhassa yetimler sevindirilmeli,

İbn-i Abbas r.a’ın rivayet ettiği bir hadis-i şerifte şöyle buyrulmuştur: ‘’ Muharrem’i şerifin 10. gün oruç tutana 10 bin melek, 10 bin şehit, 10 bin hac ve 10 bin umre sevabı verilir. O gün bir yetimin başını okşayana, yetimin başındaki kıllar sayısınca Cennet’te derece ihsan edilir. O gün bir mü’mine iftar verene, bütün mü’minler doyurmuş gibi sevap verilir. ‘’
(Ruhul beyan Şiratü’l İslam Şerhi )
‘’ Aşure günü oruç tutanın, bir yıllık günahları affolur ‘’ (Müslim,Tirmizi, İ.Ahmed, Taberani)

‘’ Aşure günü oruç tutan o yıl tutamadığı (nafile) oruçların sevabına ulaşır. ‘’ (Deylemi)

Fazilet ve ikramla övülen günler Allah katında yeryüzündeki değerli taşlar gibidir. O günlerde nazlı kulların yüzü suyu hürmetine dualar kabul olur. O günün faziletine inanarak;

Sılah-ı Rahim yapmak,

Hediyeleşmek,

Küçükler, bilhassa yetimler sevindirilmeli,
 
Hiç olmazsa 2 rekât namaz kılarak bu ümmetin hidayet ve selâmeti için dua etmelidir.
         
Yapılabildiği kadar hayır hasenatta bulunmalı sadaka verilmeli,
       
Abdullah  b. Amr Âs şöyle demiştir: ‘’ Kim aşure günü oruç tutarsa senenin tamamında oruç tutmuş gibi olur. Kim aşure gününde sadaka verirse o sene boyunca sadaka vermiş gibi olur. ‘’

O gün, 10 kişiye selâm vermeli veya bir kişiye 10 selâm vermeli.

Allah Rasulü (s.a.v.) ‘’ Aşure günü on Müslüman’a selam veren, bütün Müslümanlara selam vermiş gibi sevaba kavuşur. ‘’ buyurmuştur.

Sılah-ı Rahim yapmak,
       
Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: ‘’ Sıla-ı Rahmi terk edeni Aşure günü akrabasını ziyaret ederse, Yahya ve İsa a.s’ın sevabı kadar ecre kavuşur. ‘’ (Şir’a)
   
O gün gusleden mümin günahlardan temizleneceği,

Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: ‘’ Kim ki aşure günü gusledecek olursa; anasından doğduğu gibi, Cenab-ı Hakk onun günahlarını temizler. ‘’ (Şiratü’l İslam)

Allah dostları bu işin hikmetini şöyle izah eder: ‘’Aşure günü bütün sulara zemzem suyu karıştırılır. Bu nasıl olur? Denirse; arzın bir cüzü olan insanoğluna bir damarından herhangi bir ilaç verilirse vücudundaki bütün kılcal damarlara varıncaya kadar o ilaç ulaşır. Aynı şekilde arzın damarları, su kaynakları da birbirine bağlıdır. Aşure günü vazifeli melekler tarafından arzın bütün sularına zemzem suyu sirayet eder. Ve o gün bütün sularda zemzem bereketi olur. Yani o gün gusleden ve içen bütün Müslüman’a biiznillah şifa olur. ‘’ (Ruhul beyan C:4, syf:83)

Aşûre günü eve ufak tefek bir şeyler alınırsa, bir sene boyunca o evde bereket olur.
   
Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: ‘’  Kim Aşure gününde ailesine geniş davranır, onlara bolca ikramda bulunursa, Allah’ta sene içinde ona bolca ikramda bulunur, rızkını bollaştırır. ‘’ (Beyhaki, Şuhubu’l İman)

Aşûre günü eve ufak tefek bir şeyler alınırsa, bir sene boyunca o evde bereket olur. İslâm büyüklerinden Süfyâni Sevrî Hz., " Biz bunu denedik ve aynen böyle olduğunu gördük " buyuruyor.

Bu aile mefhumunun içine akrabalar, yetimler, kimsesizler, konu komşularda girmektedir. Fakat, bunun için fazla külfete girmeye, aile bütçesini zorlamaya lüzum yoktur. Herkes imkanı ölçüsünde ikram eder. 

           
Yapılabildiği kadar hayır hasenatta bulunmalı sadaka verilmeli,
       
Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: ‘’ Aşure günü, zerre kadar sadaka veren uhud dağı kadar sevaba kavuşur. ‘’ (Şir’a)

Hiç olmazsa 2 rekât namaz kılarak bu ümmetin hidayet ve selâmeti için dua etmelidir.

Aşure günü en çok yapılması gerekenlerden biri de ibadetlerimizin özü olan duadır. Çünkü o gün bir çok peygamberin duası kabul olmuştur. Ayrıca çokça namaz kılıp Kur’an okuyarak, Ümmet-i Muhammed ’in sağlık ve selameti için dua ederek aşure gününü dolu dolu geçirebiliriz.

Gavs-ı Sani Hz. Buyurduğu gibi ; Niyetinizi  Peygamber Efendimizin Ümmetini Ateşten kurtarmak için yapın ve çalışın.

Bu niyetti Samimi Yapıp Bu gecelerde Ümmet için Göz Yaşı dökmeye çalışmalı dertleri ile dertlenmeli Bu gecenin bereketinden istifade etmeli.

 Gavsı-ı Sani Hz. Diğer sözünde ise ; Nefsinizi Ümmeti Muhammedin menfaati için feda edin buyurmuşlar .

Bu günümüzü bu gecemizi Ümmete feda etmek için bizlere verilen bu nimetin değerini bilmeli, Allah için  ömürlerini feda eden bu Ulu sadatların ahlakınla Ahlaklanmak adına Bu günden başlayıp ömürümüzü yaymayı Rabbim Nasip etsin.

KAYNAKLAR ; (Hak Dini, Kur’an Dili 8/5793.) -(Müslim)-(Ruhul beyan Şiratü’l İslam Şerhi )- (Tirmizi, İ.Ahmed, Taberani)- (Deylemi)- (Şiratü’l İslam)- ’ (Beyhaki, Şuhubu’l İman) -(Mübarak günler ve geceler, Semerkand Yay).


� Size amellerinizin en hayırlısını, Rabbimiz katında en temiz olanını, derecenizi en çok yükseltenini; altın ve gümüş infak etmekten, düşmanla karşılaşıp onları öldürmenizden veya şehit düşmenizden daha hayırlı olanını haber vereyim mi: Allahu Tealâ�yı zikretmek.� (Tirmizî, İbn-i Mace,Ahmed,Hakim)

Çevrimdışı Şa'yâ

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.505
 • Konu: 207
 • Derviş: 511
 • Teşekkür: 145
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #3 : 15/12/10, 17:40 »
 X:01

Gecemiz hayırlı  mübarek olsun.


"Hiç kimsenin beklemediği aydınlanmayı bir İslamcı, İslam tasavvufunun önünün açılmasını bir sosyalist sağlayabilir."

 Mahmud Erol Kılıç

Çevrimdışı erdem

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.070
 • Konu: 56
 • Derviş: 30
 • Teşekkür: 1
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #4 : 15/12/10, 18:28 »
 X:01

 :X06 :X06 :X06


Asr'a yemin olsun ki; insanlar hüsrandadır. Ancak,
iman edenler, salih amel işleyenler ve birbirlerine Hakkı ve sabrı tavsiye
edenler müstesna! (Asr Suresi)

Çevrimdışı Evvah

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 1.581
 • Konu: 470
 • Derviş: 2239
 • Teşekkür: 18
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #5 : 16/12/10, 01:30 »
Allahu Teala razı olsun.. XgülllX


Bir Aaahhh olmalı şimdi.. alıp Sana gelmeliyim...

Çevrimdışı Muttaki

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.649
 • Konu: 127
 • Derviş: 6733
 • Teşekkür: 121
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #6 : 16/12/10, 18:41 »
 X:01 tşk.


''Muhakkak ki yapılan işler niyetlere göredir (değer kazanır,geçerli olur).Şüphesiz herkese (yaptığı iş için) niyetinin karşılığı vardır.''
(Hadis-i şerif;Buhari,Müslim)

Çevrimdışı Mihenk

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 619
 • Konu: 100
 • Derviş: 6504
 • Teşekkür: 1
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #7 : 16/12/10, 23:27 »

 X:01

Mübarek olsun inşaAllah
Bizi Bilen Bilir, Bilmeyen de Kendisi Gibi Bilir...

(Mevlana)

Çevrimdışı Murat Ayhan

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.573
 • Konu: 269
 • Derviş: 737
 • Teşekkür: 67
  • Terk-i-Ben
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #8 : 03/12/11, 03:04 »
siz biliyorsunuzda ben kendime hatirlatayim inshaALLAH

:gül:


" BEN`i terk et , O´nu bulursun ! "

ESKİ 'AKİF15'

Çevrimdışı Emsey

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 2.091
 • Konu: 139
 • Derviş: 297
 • Teşekkür: 136
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #9 : 03/12/11, 18:22 »
Allah(c.c)razı olsun. :X06


“En büyük ameli Salih birlik ve beraberliktir"
Gavs-i sani (k.s)

Çevrimdışı habibim

 • Acemi Üye
 • *
 • İleti: 2
 • Konu: 0
 • Derviş: 17709
 • Teşekkür: 0
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #10 : 03/12/11, 20:56 »
 :tşk3:  Allah razı olsunÇevrimdışı samyeli

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 1.290
 • Konu: 142
 • Derviş: 254
 • Teşekkür: 2
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #11 : 04/12/11, 13:09 »
Allah razı olsun. :X06Bir El Tut ki, O da Seni Tutsun.

Çevrimdışı Mostar

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 891
 • Konu: 21
 • Derviş: 3265
 • Teşekkür: 3
Okundu: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #12 : 05/12/11, 09:16 »
Allah(cc)razı olsun. :X06


RABBİMİZ " Soracak : " BEN Hep Seninleydim , Ya Sen Kulum Kiminleydin ???

Çevrimdışı merhamet

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 4.179
 • Konu: 793
 • Derviş: 6679
 • Teşekkür: 110
Yeni: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #13 : 02/11/14, 18:03 »
 


"Sıkıntılarınızı Allah bilsin yeter. Başkalarının lafları sizi yıldırmasın.Yaptığınız işi Allah rızası için yapın"
"Hizmet ederken, size iftira eden, hakaret edenler olacaktır.
Sevdiğinizin hatrına sabredin."
"Ömür 60-70 yıldır, ahiret ise ebedül ebeddir."
Gavs-ı Sânî Hz.(k.s.)

Çevrimdışı Bi_iznillah

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 5.854
 • Konu: 896
 • Derviş: 5324
 • Teşekkür: 179
  • KEND!MCE(Bi_iznillah)
Yeni: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #14 : 03/11/14, 18:39 »
 ♥ A L L A H I M !
Kalbimizi imanla, Aklımızı marifetinle, Ruhumuzu muhabbetinle,
 Beynimizi tefekkürünle, Cennetimizi Cemâlinle ihya eyle.
Amin Amin Amin ♥ ...

Çevrimdışı merhamet

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 4.179
 • Konu: 793
 • Derviş: 6679
 • Teşekkür: 110
Yeni: Aşure Günü'nün Faziletleri
« Cevapla #15 : 23/10/15, 23:21 »
 


"Sıkıntılarınızı Allah bilsin yeter. Başkalarının lafları sizi yıldırmasın.Yaptığınız işi Allah rızası için yapın"
"Hizmet ederken, size iftira eden, hakaret edenler olacaktır.
Sevdiğinizin hatrına sabredin."
"Ömür 60-70 yıldır, ahiret ise ebedül ebeddir."
Gavs-ı Sânî Hz.(k.s.)


Paylaş facebook Paylaş twitter
 

Kaynaksız konu eklemeyelim. Mevlana Halidi Bağdadi / Divan ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.439 saniyede oluşturulmuştur


Aşure Günü'nün FaziletleriGüncelleme Tarihi: 23/01/19, 02:30 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim