Gavsımın sevdası - Gönülhanem
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.128 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.913 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22985 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Gavsımın sevdası, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 5862 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Gavsımın sevdası}   Okunma sayısı 5862 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gülyüzlüm

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.258
 • Konu: 131
 • Derviş: 9365
 • Teşekkür: 166
Gavsımın sevdası
« : 28/08/10, 07:40 »
      Musadenizle Gavsıma olan sevdamı dile getirmek istiyorum,eminimki sizler benden daha çok seviyorsunuzdur
bense cır,cır böceği gibi dışa vuruyorum ne olur kurbanlar çok görmeyin,inanınki elimde değil.Gavsıma olan sevdam ahhhh onu hangi,söz
hangi kelimeler dile getirmeye yeter acaba bilemiyorum.Bildiğim bir şey varsa oda Gavsımı çok ama çok sevdiğim,
içim içime sığmıyor haykırmak istiyorum tüm dünyaya kainata Gavsımı nasılda çokkkk sevdiğimi.Bir garib haldeyim ne oluyor diye soruyorum kendime malesef cevabını bulamıyorum,aynı şey sofi kardeşlerim içinde geçerli onlarıda bir başka seviyorum,sofi kardeşlerimin ilahileri bile bir
başka onları dinlerken gözlerimdeki yaşlarım hiç dinmiyor,ama inanınki ağlamakda hoş meyer insan ağlamakdanda zevk alırmış, ,
bunu sofi oldukdan sonra öğrendim,sofi kadeşlerimide bir başka seviyorum bay,bayan fark etmiyor.Sofi kadeşlerimden birini görünce yüreğim
cız ediyor,onlardan birini göremezsen onları çok özlüyorum, kadeşlerim sofi arkadaşların bizden önce geliyor diyorlar ama elimde değil.

 Onlarda benim can kadeşlerim diyorum, nede tuafsın seni anlayamıyoruz diyorlar.Cevabıda burada galiba kadeşiz ama aynı sevdayı paylaşmıyor vede aynı dili kouşamıyoruz ben onlara Gavsımı nekadar sevdiğimden bahsetmek istesen sen nasıl insansın Gavs babam dediğinde
gönülden söylüyorsun ama babamızı normal seviyorsun diyorlar,doğru söylüyorlar. Gavs babacığımı içimden gönlümden seviyor vede çok özlüyorum.
Elimden geldiğince  onu gönlümden ve  sevdasını yüreğimden hiç çıkarmıyorum.Gavs babacığım dediğimde inanınki  bağrımdaki bütün
kemiklerm sızım,sızım sızlıyor.

Gavsım   benim  üçüncü hocam ikinci hocamdan ayrıldığımda çok ağladım,bir ay yemez içmez,ateşler içinde yanarak yattım
başka birini sevebileceğimi hiç   sanmıyordum.Bana bunuda seversin sevdasından ayrılamazsın dediler inanamamıştım,meyer
doğru söylüyorlarmış.bu nasıl bir sevda inanınki anlayamıyorum,bildiğim bir şey var Gavsımı çok,ama  çok  seviyor ve özlüyorum.
Gavs babacığımıza ziyarete gittiğimizde hani ana bakınca,içimize ılık,ılık birşeyler akıyor ya işte onu o zaman dahada çok seviyorum.
her gidişim ve ayrılışım dahada zor geliyor.Allah c.c yardımcımız olur inşaAllah.

Çok ama çok korkuyorum, Gavsım beni bırakırsa diye Rabbime yalvarıyorum ne olur Allah ım beni Gavs babacığım bırakmasın diye.
kimselere soramadım inşaAllah Gavsım talebelerini bırakmıyordur.İçime sık,sık vesvese geliyor seni Gavsın bırakacak diye.
inşaAllah böyle birşey yoktur Gavsım talebelerin bırakmıyordur,gerçi daha talebe bile olamadım, en azından talebe adayıyım
Elhamdülillah.
  Yüceler.Yücesi Rabbim Gavsımın hayır duasından,Nurundan,Bereketinden vede hayır Dusından bütün sofilerini ve
mükmin,müslüman din kardeşlerimizi ayırmaz inşaAllah.Onu bizlere lütfedip gönderen Yüce Rabbime şükürlerin
sonsuzlğu olsun. :X42

             gülyüzlüm...  :X06   
 
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/gavsimin-sevdasi-t23121.0.html
Çevrimdışı tevhidim

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 49
 • Konu: 3
 • Derviş: 10318
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #1 : 28/08/10, 08:35 »
      Çok ama çok korkuyorum, Gavsım beni bırakırsa diye Rabbime yalvarıyorum ne olur Allah ım beni Gavs babacığım bırakmasın diye.
kimselere soramadım inşaAllah Gavsım talebelerini bırakmıyordur.İçime sık,sık vesvese geliyor seni Gavsın bırakacak diye.
inşaAllah böyle birşey yoktur Gavsım talebelerin bırakmıyordur,gerçi daha talebe bile olamadım, en azından talebe adayıyım
Elhamdülillah.

             gülyüzlüm...  :X06   
 

yunus suresinden:

62 - Açın gözünüzü! Allah'ın dostları üzerine ne korku vardır, ne de onlar mahzun olurlar.

63 - Onlar ki, iman etmişler ve Allah'a karşı gelmekten sakınmışlardır.

64 - Onlara dünya hayatında da, ahiret hayatında da müjdeler vardır. Allah'ın sözlerinde değişiklik yoktur. İşte bu en büyük kurtuluştur.


____________________


Allah’ın insanlara herkesten daha çok yakın olduğu ve her türlü duasına icabet ettiği halde, insanlardan bazılarının direk Allah’tan istemeyip, araya aracılar koyması şaşılacak bir şey.
Düşünün, yakınınızda size yardım edecek güçlü biri var; siz ise ondan yardım istemeyip ta uzaklarda ve size hiç bir yardımı olamayacak birini arayıp bulmaya çalışıyorsunuz.
Bu şu demektir; ya siz yanınızdaki varlığın gücüne inanmıyorsunuz veya aracıları O’nun kadar üstün görüyorsunuz!
Her iki halde de oldukça yanlıs yapıyorsunuz.
Çünkü yüce Rabbimiz, ‘(Ey Muhammed ) kullarım sana beni sorarlarsa (bilsinler ki) ben şüphesiz (onlara) yakınım. Benden isteyenin duasını kabul ederim’ diye buyurmuştur (Bakara; 186).

Yine Kaf suresinin 16. ayetinde de ‘Ona şah damarından daha yakınız’ diye buyrularak, insanların herkesten önce Allah’ı kendilerine yakın bilerek O’na yönelmeleri; O’na dua ve niyazda bulunmaları ve sadece O’na taatte bulunmalarının gerektiği vurgulanmıştır.
Bu hak, tamamen Allah’a aittir. Bu hakkı gasbedenler, Allah’ı gereği gibi tanımamış ve Allah’a şirk koşmuş olacaklardır

Ömer Karaaslan

___________________

korkmaniza gerek yok siz taleb ettiniz rabbim size yol gôsterdi, vesveselere girmeyiniz, zikrinizi çogaltin nefsinin afetleri yok olur insallah. sevmege devam edin ama asiri sevgi de olmasin Allah kiskanir sonra, asiri sevgi asktir ask sadece Allah a aittir, kimseyle payla$masini istemez....sevgi herkes için olsun ask tek olana olsun...Çevrimdışı gülyüzlüm

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.258
 • Konu: 131
 • Derviş: 9365
 • Teşekkür: 166
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #2 : 28/08/10, 09:56 »
Kurban sizin yazınızı okuyunca içimi acayip bir korku kapladı.Kurban vekillerim sohbetlerinde
sürekli Rabıta halini yakalamaya çalışın diyorlar,bende on,obeş dakika arayla rabıta yapıp gönlümü bağlamaya çallışırken
şimdi inanın elimde değil her daim Rabıta halindeyim sevdan dahada artıyor ama artık benim elimde olan birşey deyil yanlış yapdım galiba
ne yapmam lazım ne olur Allah c.c rızası için bana yardımcı olurmusunuz ..Çevrimdışı berigel_beri

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 460
 • Konu: 181
 • Derviş: 6330
 • Teşekkür: 6
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #3 : 28/08/10, 18:25 »

 X:01 :X06

Çevrimdışı yansıma

 • Üye
 • **
 • İleti: 122
 • Konu: 31
 • Derviş: 812
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #4 : 28/08/10, 19:38 »
Gülyüzlü kardeş sıkıntı yok inşaAllah Böyle şeyler hep olur şeytan boş bırakmaz. Hani namazdan önce vesvese verir şimdi kılma sonra kılarsın diye. Kılmaya niyet edersin namaz içerisinde rahat bırakmaz bunun işi bu. Bizim işimiz sadatların verdiği reçeteye uymak. Başka hastalarda gelir onlarında tedavi edilmesi gerekir.
Yanlış bilgilerle donatılmış bir hasta varsa hastalıklı düşüncelerinde kurtulması için onları doğru yola doğru bilgilere davet etmemiz gerekir. İncitmeden, kırmadan dökmeden.
İnsanlar öğretilmekten nefret ederler ama öğrenmeyi çok severler.


Tasavvufun dışında kalan ve ona taassupla bakan bazıları, hürmetle ibadeti birbirine karıştırıyor. Öyle ki, bu kimseler müridin mürşidine gösterdiği edeb, hürmet, teslimiyet ve muhabbeti çok aşırı bularak, müridi ve mürşidi şirkle suçluyor. İşin tuhaf yanı, onların şirkle suçladıkları Allah dostları da, bir ömür boyu bütün şirk çeşitlerinden kurtulmak için uğraşıyor. Aslında veli, işin en başında şirk ve gösteriş gibi en tehlikeli suçlardan kurtuluyor, fakat ne yazık ki bazı kimselerin suçlamasından kurtulamıyor.

Veli olmanın temeli marifete ermektir. Marifet, Yüce Rabbi ilâhlık sıfatlarıyla tanımak ve haklarını korumaktır. Kulun hakkı ile Rabbi’nin haklarını birbirine karıştıran kimse marifet sahibi olamaz. Velinin tek hedefi tevhittir. Gerçek tevhide ulaşmayan kimse veli olamaz. Veli olmayan nasıl mürşid olsun?

Bizatihi ibadet edilmeye, yüceltilmeye, övülmeye ve sevilmeye sadece Cenab-ı Hak layıktır. O’na ibadet ve saygı için bir sebebin bulunması gerekmez. O cennet ve cehennemi yaratmasaydı bile, kula gereken, samimiyetle O’na kulluk etmek, bütün sevgisiyle O’nu sevmek ve yüceltmektir.

Dr. Dilaver Selvi

Çevrimdışı merkadgülü

 • Acemi Üye
 • *
 • İleti: 2
 • Konu: 0
 • Derviş: 11026
 • Teşekkür: 0
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #5 : 28/08/10, 19:43 »
 :X06
Allah razı olsun yazı diziniz çok güzel olmuş benimde  duygularımın tercumanı olmuşsunuz ama korkmayın biz onlara sahip çıkarsak inş bizi bırakmazlar önemli olan dediklerini yapmak kurbanım ben bir sohbette söyle duydum acizane gavsımız bir gün camiden çıkarken bir tanesi arkasından  demişki sultanım sizdemi Muhammed   rasid h.z gibi bizi bırakacaksınız mübarek tebessüm edip arakasını dönüp sofiye bakarak sizi adam etmeden bir yere gitmeyecegiz inş demiş yine enson istanbula geldiğinde sohbetinde bulunmuştum dediki siz tevbe ederken ben kabul ettim seyda hazretleri diyorsunuz neden ? bir müddet düşündük bir sessizlık oldu sonra söyle buyurdu nasıl bir mahkemeye avukatsız çıkarsanız o davayı kazanmanız çok zor imşaallah biz sizin orada avukatlıgınızı yapacagız buyuruyorlar o yüzden korkmayın onlar bizleri seviyorlar önemli olan biz onların emirlerine itaat edelim ve söyleki bir mürid mürşidine ölünün yıkayıcısına teslim olması gibi teslim teslim olmalıdır bizde inşaaallah o şuurla bu yola teslim olalım ! selam ve dua istegi ile....Çevrimdışı gülyüzlüm

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.258
 • Konu: 131
 • Derviş: 9365
 • Teşekkür: 166
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #6 : 28/08/10, 23:46 »
Allah c.c hepinizden Razı olsun.Ben daha yeni sayılırım yıllar önce tövbe aldım ama görevlerimi daha yeni yapmaya başladım.
sizlerin yıllar önce tattığı sevdayı  ben yeni tadıyorum,sevda sarhoşu oldum galiba,dedimya cır,cır böceği gibi dışa fazla vurdum hepinizden
özür diliyorum,kimsenin  kötü bir niyeti yok buna eminim, ayküsü biraz düşük insanım,tevhidim kadeşimin yazısını okuyuverince paniğe kapıldım
onun ne demek istediğini şimdi anlıyorum. galiba biraz susmam gerekiyor,hepinize ayrıca teşekkür ediyorum beni yanlız bırakmadınız
sonsuz saygı ve sevgilerimle Selam veddua ile....... :X42 X:33X :X06 Çevrimdışı İntisab

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.488
 • Konu: 4
 • Derviş: 9353
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #7 : 29/08/10, 00:23 »
Bende sizin gibiyim,içim, içime sığmaz oldu,mutluluk huzur dediğiniz gibi yerimde duramadım, sevinçimden  bende yeni tövbe aldım,büyüklere danıştım,yeni sofilerin kalbine muhhabbet verilir,sofiler sevdirilir,bu hal uzun sürmez,senin hal ve gidişatına bakılılır,yani verilen görevlerini özenle yapıyormusun kurallara uyuyormusun dediler,bana soru sormadan sohbet dinle,dinlediğini kalbine nakş et dediler,adap bu dediler, ben daha kalbe nasıl nakış olur onu araştırıyorum, yani anlıyacağınız yolumuz çok uzun çok X:01 :X06 :X06 :X06Çevrimdışı tevhidim

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 49
 • Konu: 3
 • Derviş: 10318
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #8 : 29/08/10, 14:48 »
Kurban sizin yazınızı okuyunca içimi acayip bir korku kapladı.Kurban vekillerim sohbetlerinde
sürekli Rabıta halini yakalamaya çalışın diyorlar,bende on,obeş dakika arayla rabıta yapıp gönlümü bağlamaya çallışırken
şimdi inanın elimde değil her daim Rabıta halindeyim sevdan dahada artıyor ama artık benim elimde olan birşey deyil yanlış yapdım galiba
ne yapmam lazım ne olur Allah c.c rızası için bana yardımcı olurmusunuz ..

kardesim sizi korktukmak istemedik, sevdiginizi kaybetme korkusuna girmeniz bize o ayeti hatirlatti, bu yüzden dedik korkmayin, tam bir teslimiyetle Allaha baglanmak gerek,  yani Allah dostu olmak istiyorsak içimizde öyle korkular olmiyacak, (ah basarabilirsek ben dahil ).
sofi olmaniz gûzel , gûzel yoldasiniz, taleb ettiniz ask yolunu, artik seydanin yol gôsterecektir fakat a$iri sevgi onu kaybetmek korkusuna girmek yok, denizde yûzmenize sagliyacak sadece, elinizden tutar çocuga yûrümesini gôsterir taki ki ruhunuzu Allah a teslim edene kadar, nefsinin afetlerinden kurtulmak için hep yaninizda olacaktir, o sizin sofilerin kalbini Allah a baglamasina vesile olacak, ama hidayet Allahtan dir yine, samimi olacaksiniz istekli olacaksiniz ,Allah a verdiginiz sôzûnûzde seyda $ahit oldu, artik sôzûnûzde sadik olmaya çali$acaksiniz zikri çogaltarak, aslinda rabita her an allahin huzurunda olma $uurunda demektir, her an Allahi aklimizdan çikartmasak gaflet an olur muydu bizde, ölmeden önce ölme hale kavu$mak gaye, ruhu teslim etmek,
kardesim ben'i terk et O'nu bulursun sözûnü ya$amamiz lazim, buda mûrsid ile olur , gûveneceksiniz seveceksiniz ama ölçûlü olacak, hz yakub gibi hz yusufu çok sevdiginden Allah ayirdi onlari, cunki ask paylasilmiyor, herkes kendinde aski ilahi yasamasi lazim, baskalarini çok sevdiginden ayrilmak istemiyorsaniz nefisten dir, gizli $irk oluyor iste, cunki hasbunallahi ve ni'mel vekil derken tek olana gûvenirsin, sevdiklerin yaninda olmasa bile, nefis kaybetmek istemiyor sevdiklerini aliskanliklarini degistirmek istemiyor, ölçü çok önemli burda, zahirde yanliz iken yanliz hissetmezsin kendini yani yalniz degilsin , bunlar hepsi nefisten, 19 afeti var bunlar yok olmayinca kurtulu$ yok, yola devam kardesim hep beraber Allah muvaffak etsin.

ayrica susmayin gônûldekilerinizi sôyleyin ki yanlislar varsa duzeltirsin yoksada faydalaniriz :X06

 sevgi ile kalinÇevrimdışı Kusva

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.083
 • Konu: 379
 • Derviş: 244
 • Teşekkür: 8
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #9 : 29/08/10, 16:20 »
Vatandaşın birine Allahu Teala çok güzel ihsanlarda bulunmuş Sır olarak kalması gerekenler. Vatandaşda gitmiş yoldan kim geçerse geçsin ona anlatmış neler olduğunu nasıl olduğunu. Sonra bu lütuf ve sırlar kesilmiş birdaha görememiş. Vatandaş kızmış kendisine keşke anlatmasaydım diye.
İş işten geçmeden derlerya işte öyle bir şey....Çevrimdışı tevhidim

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 49
 • Konu: 3
 • Derviş: 10318
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #10 : 29/08/10, 16:41 »
Vatandaşın birine Allahu Teala çok güzel ihsanlarda bulunmuş Sır olarak kalması gerekenler. Vatandaşda gitmiş yoldan kim geçerse geçsin ona anlatmış neler olduğunu nasıl olduğunu. Sonra bu lütuf ve sırlar kesilmiş birdaha görememiş. Vatandaş kızmış kendisine keşke anlatmasaydım diye.
İş işten geçmeden derlerya işte öyle bir şey....

bu sefer bize korku girdi yanlis mi yaptik acaba :SÇevrimdışı Kararlı

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 7.047
 • Konu: 1851
 • Derviş: 4252
 • Teşekkür: 31
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #11 : 30/08/10, 22:41 »
Hoş Geldiniz Kardeş, Buradaki Bağlantı Adresi Sadece Foruma Üye Olanlara Gösterilir.  

  Çevrimdışı gülyüzlüm

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.258
 • Konu: 131
 • Derviş: 9365
 • Teşekkür: 166
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #12 : 30/08/10, 23:22 »
Kararlı kurban yazınız için teşekkür ederim Allah c.c razı olsun.
Kurbanlar ben Gavsımı Allah ımın dostu vede sevgili Peygamber imin torunu, varisi diye çok seviyorum  ,tıpkı
Peygamber ime duyduğum sevda gibi çok seviyor ,tıpkı onu özlediğim gibi özlüyorum,başka bir amaç ve niyetle deyil duğularım.
Kusva kurban ne demek istedi onu anlıyamadım,Gavsımı seviyorum demekde sırmı anlayamadım,Selam veddua ile..... :X42
 Çevrimdışı ikikanatlı

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 423
 • Konu: 5
 • Derviş: 16412
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Gavsımın sevdası
« Cevapla #13 : 21/09/11, 15:03 »
sır kurban sır....Allah çoğaltsın sevginizi...


YÜZÜNÜ GÖRMEDEN YARİM VAR DEMEM...


Paylaş facebook Paylaş twitter
 

Ama baba diyor, bu gözyaşı, şiir değil Namazda vurulmak ! ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 1.098 saniyede oluşturulmuştur


Gavsımın sevdasıGüncelleme Tarihi: 06/07/20, 11:42 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim