Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..! - Serbest Kürsü
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 24.969 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.283 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22783 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..!, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 1445 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..!}   Okunma sayısı 1445 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökkuşağı

• Dervişkolik
  • Konu: 276
  • Derviş: 9430
  • Teşekkür: 8
Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..!
« : 06/06/10, 15:09 »

“Gül bitirmek için toprak olmalı, insan yetiştirmek için yine toprak olmalı; cennete ehil olmak için yine toprak olmalı  Toprak olmak istiyorum Allah’ım! 

İnsanlar beni gördükleri zaman topraktan gelip yine toprağa gideceklerini hatırlasınlar  ,
Her gidişin Sana olduğunu bilsinler    Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru  Bülbüller, varlığıma şükrederek şakısınlar seher vakitleri, güllerin koynundan güne merhaba derken    Sevgi için   

Toprak olmak istiyorum Allah’ım!  Bir ağaç kollarını sana doğru açsın benden, dua ederken kollarım olsun   Sonbaharda sarı yapraklar süzülerek düşsün üzerime; benimle toprak olmak için, benimle ben olmak için 

Toprak olmak istiyorum Allah’ım!    Kışın kar örtsün üzerimi, yalnız kalayım kendimle   Sonra içime ilham ettiğin kardelenlerle sana doğru yöneleyim    (Ki duruşum da sana doğrudur  Kardelenlerim baharı müjdelesin insanlara    Umut için   

Toprak olmak istiyorum Allah’ım!    Baharda  , bülbülsüz gül olur mu hiç; “bülbül” için, bahar gelir mi yağmursuz; “yağmur” için, yağmur yağar mı duasız; dua için ve hiçbir şey olmaz rızansız:”Rızan” için   ……… 

Toprak olmak istiyorum Allah’ım!    Bir söğüt fidanı dursun ilkin üzerimde    Sonra söğüt fidanının duası bir küçük ağaççık    Ve bir gün söğüdümün gölgesinde dinlensin dünya   Ve bir millet uyansın: utangaç, başı yerde, gönlü fezanın derinliklerinde bir söğüdün!   Gölgesinde senin davan için    Davan ki, davamdır   

Toprak olmak istiyorum Allah’ım!  Yanımda Kevserler aksın şınl şırıl! Ben de Kevser selinde coşmuş ve sana doğru yönelmiş bir avuç toprak,  cennet’inde…   
                                                                                                                        *Alıntı*
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/toprak-olmak-istiyorum-allahim-t21072.0.html;msg169994

Eğer aşk olmasaydı,aşk derdi olmasaydı,
Bu kadar tatlı sözü kim söyler,kim duyardı...

Çevrimdışı Gavs Kölesi

• Çalışkan Üye
  • Konu: 66
  • Derviş: 3752
  • Teşekkür: 6
Cevaplandı: Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..!
« Cevapla #1 : 06/06/10, 15:29 »
Toprak olmak istiyorum Allah'im! 

� Size amellerinizin en hayırlısını, Rabbimiz katında en temiz olanını, derecenizi en çok yükseltenini; altın ve gümüş infak etmekten, düşmanla karşılaşıp onları öldürmenizden veya şehit düşmenizden daha hayırlı olanını haber vereyim mi: Allahu Tealâ�yı zikretmek.� (Tirmizî, İbn-i Mace,Ahmed,Hakim)

Çevrimdışı KaTre

• Murakıp
  • Konu: 1866
  • Derviş: 404
  • Teşekkür: 357
Cevaplandı: Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..!
« Cevapla #2 : 06/06/10, 16:23 »

Gönül toprak olsun istiyorum Rabbim üzerinde Gavsımın sevdası yeşersin rayiha yaysın inşaAllah X:04

Susmak ne güzeldir; muhatap arifse edep, âşıksa ifade, ahmaksa cevap.

Serdar Tuncer

Çevrimdışı Vali

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 3
  • Derviş: 21844
  • Teşekkür: 1
Yeni: Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..!
« Cevapla #3 : 24/07/18, 09:50 »
Toprak olmayı bile haketmiyoruz😓

Paylaş facebook Paylaş twitter

Hâl Dili Hayat Dengemiz – Hizmet, Bir Bayrak Yarışıdır ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.06 saniyede oluşturulmuştur

Toprak Olmak İstiyorum Allah'ım..!Güncelleme Tarihi: 16/12/18, 11:29 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim