Nasıl Mutlu Olacagiz - Kişisel Gelişim ve Psikoloji
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 24.935 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.080 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22732 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Nasıl Mutlu Olacagiz, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 1074 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Nasıl Mutlu Olacagiz}   Okunma sayısı 1074 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KaTre

• Murakıp
  • Konu: 1849
  • Derviş: 404
  • Teşekkür: 355
Nasıl Mutlu Olacagiz
« : 31/12/17, 20:12 »

GÜNÜN ÖĞRETİSİ
"nasıl mutlu olacağız?"

Nasıl mutlu olacağız, iyi insan olmak mıdır mutluluğun anahtarı?

İyi insan olmak gerekir elbette ama mutlu olmak için tek başına yetmez. İlkeleri olan insan olmak önemlidir. Yoksa herkes ona iyi insan desin diye sürekli kendinden taviz veren insan da mutsuz oluyor.

Bazen insan başkalarını mutlu ederek mutlu olmaya çalışırken, kendine haksızlık ediyor, kendini hep ikinci planda tutarak izlenen bir yaklaşımda mutluluğu getirmiyor.

Bir süre sonra “bu kadar verdim, insanlar hep nankör, karşılığında ne gördüm” diye hayıflanmalar başlıyor ve yine mutsuz oluyor. Bu nedenle kişi kendini de bir birey olarak görmeli, kendiyle ilgili haklarını da göz ardı etmemelidir.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Konu Adresi: http://www.dervisler.net/nasil-mutlu-olacagiz-t37285.0.html;msg169809

Susmak ne güzeldir; muhatap arifse edep, âşıksa ifade, ahmaksa cevap.

Serdar Tuncer

Çevrimdışı Kusva

• Dervişkolik
  • Konu: 379
  • Derviş: 244
  • Teşekkür: 8
Yeni: Nasıl Mutlu Olacagiz
« Cevapla #1 : 31/12/17, 20:34 »
^Bazen insan başkalarını mutlu ederek mutlu olmaya çalışırken, kendine haksızlık ediyor,^

Çevrimdışı Hasaneyn

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 1
  • Derviş: 22679
  • Teşekkür: 1
« Cevapla #2 : 05/05/18, 14:39 »
Herkesin kendince düşüncesi vardır mutlulukla ilgili. Fakat hakiki manada mutlu olmak demek huzurdan geçer. Huzurun kalpte yerleşmesi de ancak ve ancak ibadetin/zikrin/tasavvufun/tefekkürün ve daha gelen niceleri güzelliklerin etkisinin yansımasıdır.

Başımdan geçen ve muhtemelen Sizlerinde başına gelen bir olayı anlatayım. Yıllar önce lise arkadaşım ile öğlen namazına gitmiştik. Arkadaşım çok ibadetine düşkün biri değildi. Bende pek öyle sayılmam. inşaAllah Allah cc bizleri ibadetine sarılanlardan eylesin. Neyse güzelce abdest aldık, namaz kıldık ve dışarı çıktığımızda evlere dağılacakken bana dönüp:"Şu anda çok mutluyum" demişti. Evet bunun gibi daha niceleri ne olaylar hikmetler yaşanmıştır. İşte asıl mutluluk Allah (cc)'ın emirlerine uyarak, Efendimiz (sav) yolunda yaşayarak elde edilebilecek mutluluktur.

Dilerim Allah(cc)'tan bu Sonsuz mutluluğu kalplerimize yerleştirsin. Dilerim Rabbim'den hep beraber Saadi Kiram'ın hürmetine bereketine bizlere de merhamet etsin yoksa ne namazımız namaz ne de ibadetimiz ibadet.

Dilim sürçtüyse affola.

Çevrimdışı KaTre

• Murakıp
  • Konu: 1849
  • Derviş: 404
  • Teşekkür: 355
« Cevapla #3 : 08/05/18, 10:50 »

ne güzel anlatmışsınız maşAllah...teşekkür ederim
inşaAllah mutluluğun istikametini bozmadan son nefesimizi veririz

Susmak ne güzeldir; muhatap arifse edep, âşıksa ifade, ahmaksa cevap.

Serdar Tuncer

Çevrimdışı Kalender

• Mütevelli
  • Konu: 1179
  • Derviş: 1
  • Teşekkür: 207
« Cevapla #4 : 08/05/18, 16:54 »
Hasaneyn kardeşim ne güzel ifade etmişsiniz. Dualarınıza gönülden amin diyorum.

"Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez." Mevlana (K.S.)

Paylaş facebook Paylaş twitter

İsim benzeri olan konular aşağıda listelenmiştir...

Konu / Başlatan Cevap Son İleti
2 Cevap
1347 Gösterim
Son İleti 10/01/16, 09:18
Gönderen: seyfofen
0 Cevap
724 Gösterim
Son İleti 18/01/16, 15:58
Gönderen: Kemahlı
1 Cevap
986 Gösterim
Son İleti 12/04/16, 13:14
Gönderen: gülyüzlüm
0 Cevap
712 Gösterim
Son İleti 12/04/16, 12:28
Gönderen: Alperen
0 Cevap
533 Gösterim
Son İleti 17/03/17, 15:13
Gönderen: seyfofen

Nasıl Mutlu Olacagiz Konusuna Ait Benzer Konular

Gözyaşının Tadı Nasıl?
Bugün ikindi namazının sünnetini kılıyordum, Züferbey Câmii’nde. Ben son rekâttayken, hemen sol yanıma biri durdu. Tekbir aldı, ...

Gösterim: 1347 - Cevap: 2 - Başlatan:KaTre
Nasıl İnsan Oluruz
NASIL İNSAN OLURUZ Bir bilgeye " Nasıl insan oluruz?" diye sormuşlar yaa. "Üç adım atlama" gibi bir cevap vermiş bilge kişi: Önc...

Gösterim: 724 - Cevap: 0 - Başlatan:Kemahlı
Radyoda yazılanlar nasıl silinir?
Yayın yaptığımız ekrana fare(mause)'a sağ tıklayalım çıkan menülerden "Delete Chat" ' e tıklayalım ekran temizlenmiş olur.

Gösterim: 986 - Cevap: 1 - Başlatan:Alperen
Radyoda yayın nasıl devredilir?
Yayın yaptığımız ekrana fare(mause)'a sağ tıklayalım çıkan menülerden "Allow Take Over" seçeneğini sol tıklayarak işaretleyelim....

Gösterim: 712 - Cevap: 0 - Başlatan:Alperen
Yağ Bezesi Nasıl Geçer?
Yağ Bezesi Nasıl Geçer? Çoğumuzun başa çıkamadığı bir derttir yağ bezeleri.. Diğer adıyla epidermal kist olan bu küçük beyaz nok...

Gösterim: 533 - Cevap: 0 - Başlatan:seyfofen

Mustafa Kalyoncu"Şeyhim benim Gavsul Azam".. Dua ve Fakr ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.084 saniyede oluşturulmuştur

Nasıl Mutlu OlacagizGüncelleme Tarihi: 18/08/18, 06:16 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim