"Sen kendi gücünün yettiklerini yaptın" - Günün Sohbeti
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.065 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.656 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22914 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, "Sen kendi gücünün yettiklerini yaptın", konusunu okuyorsunuz... Bu konu 113 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{"Sen kendi gücünün yettiklerini yaptın"}   Okunma sayısı 113 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÖmerZ

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 24
  • Derviş: 22892
  • Teşekkür: 2
İçki alemine düşkün biri, eğlenmek için bir grup arkadaşını topladı. Hizmetçisine de dört dirhem vererek kendilerine meyve satın alması için çarşıya gönderdi. Hizmetçi genç çarşıya giderken yolda Şeyh Mansur b. Ammar’ın (k.s) içinde bulunduğu topluluğun yanından geçti. Mansur b. Ammar bir fakirin ihtiyacı için bir şeyler istiyor ve, “Kim şu fakire dört dirhem verirse, ona dört hayır dua edeceğim” diyordu. Bunu işiten genç, elindeki dört dirhemi ona verdi.
Mansur b. Ammar, gence,
“Senin için ne dua etmemi istersin?” diye sordu; genç,
“Benim bir efendim var; ben köleyim, ondan kurtulmak istiyorum” dedi. Mansur b. Ammar, onun hür olması için dua etti ve,

“Başka ne için dua istiyorsun?” diye sordu; genç,
“Allah Teala benim sadaka olarak verdiğim dirhemlerimin yerine bana dirhem versin.” dedi. Mansur b. Ammar, onun için dua etti. Sonra,

“Başka ne istiyorsun?” diye sordu; genç,
“Allah Teala şu efendime tövbe etmek nasip etsin” dedi. Mansur b. Ammar bunun içinde dua etti ve,
“Başka ne istiyorsun?” diye sordu; genç,

“Allah beni, efendimi, seni ve efendimin arkadaşlarını affetsin” dedi. Mansur b. Ammar bunun için de dua etti. Sonra genç efendisinin yanına geri döndü. Efendisi ona, niçin geç kaldığını sorunca, başından geçenleri anlattı. Efendisi,

“Şeyh ne için dua etti” diye sordu; genç,
“Ben hür olmayı istedim” dedi. Efendisi,
“Git, sen hürsün” dedi. Peşinden,

“Başka ne için dua etti” diye sordu; genç,
“Allah Teala’dan verdiğim dirhemlerin yerine başkasını vermesini istedim” dedi. Efendisi,

“Sana 4000 dirhem veriyorum” dedi ve tekrar,
“Üçüncü duan ne idi?” dedi sordu; genç,

“Allah’ın sana tövbe nasip etmesini istedim” dedi. Efendisi,
“Ben de yüce Allah’a tövbe ediyorum; bundan sonra içki içmeyeceğim” dedi ve,

“Dördüncü duan ne idi?” diye sordu; genç,
“Yüce Allah’ın seni, beni, şu arkadaşlarını ve Mansur b. Ammar’ı affetmesini istedim” dedi. Bunu işiten efendisi,
“Bu benim yapacağım bir iş değil dedi”

Gece olunca, bir rüya gördü. Rüyasında bir ses ona şöyle diyordu: “Sen kendi gücünün yettiklerini yaptın. Bizim de bize ait olanı yapmayacağımızı mı zannettin! Ben de seni, hizmetçi genci, Mansur b. Ammar’ı ve o mecliste bulunanları affettim.”

(Kuşeyri Risalesi)
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/sen-kendi-gucunun-yettiklerini-yaptin-t37467.0.html;new

Paylaş facebook Paylaş twitter

İsim benzeri olan konular aşağıda listelenmiştir...

Konu / Başlatan Cevap Son İleti
0 Cevap
1166 Gösterim
Son İleti 29/05/16, 00:53
Gönderen: Bi_iznillah
0 Cevap
1023 Gösterim
Son İleti 06/06/16, 15:47
1 Cevap
2512 Gösterim
Son İleti 29/06/16, 22:38
0 Cevap
1066 Gösterim
Son İleti 24/07/16, 16:56
0 Cevap
1389 Gösterim
Son İleti 20/08/16, 21:25

"Sen kendi gücünün yettiklerini yaptın" Konusuna Ait Benzer Konular

Dursun Ali Erzincanlı ile düet "Nevbahar"
https://www.youtube.com/v/y4DuGZ0-VNQ

Gösterim: 1166 - Cevap: 0 - Başlatan:Bi_iznillah
Fairuz Derin Bulut "aşkına Muhammed ' in"
Ramazan ayımız mübarek olsun  https://www.youtube.com/v/uG5kqZhkcS0

Gösterim: 1023 - Cevap: 0 - Başlatan:Bi_iznillah
"Kurban olduğum vatanım ❤️"
"Kurban olduğum vatanım ❤️" Alamayacaksınız!!  Yenemeyeceksiniz!!  İNŞAALLAH!!  En

Gösterim: 2512 - Cevap: 1 - Başlatan:Bi_iznillah
Abdurrahim Karakoç "Vasiyet"
"VASİYETİmansız askerin,korkak paşanınBir boyuna bir de enine tükür.Kaçarken vurulup yere düşeninBir leşine bir de kanına tükür....

Gösterim: 1066 - Cevap: 0 - Başlatan:Bi_iznillah
‎"Yarın" iyi bir kelimedir.
‎"Yarın" iyi bir kelimedir.İçerisinde bugüne kadar gerçekleşmeyen şeyler olabilme ihtimali bile onu farklı kılar.Dün gibi değild...

Gösterim: 1389 - Cevap: 0 - Başlatan:Bi_iznillah

Kaleden biri düştü Bacak Ağrısı Neyin Belirtisi? ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 1.136 saniyede oluşturulmuştur

"Sen kendi gücünün yettiklerini yaptın"Güncelleme Tarihi: 07/12/19, 12:22 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim