Bu iş tek başına olmaz! - Günün Sohbeti
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.061 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.639 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22909 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Bu iş tek başına olmaz!, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 289 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Bu iş tek başına olmaz!}   Okunma sayısı 289 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÖmerZ

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 23
  • Derviş: 22892
  • Teşekkür: 2
Bu iş tek başına olmaz!
« : 28/10/19, 13:15 »
Seyyid Abdülkadir Geylani ( Kuddise Sirruhu ) Hazretleri Buyuruyor Ki;

“Allah'a giden yolda muhakkak bir sebep gereklidir. Allah Teala bir kulunu peygamberler olmadan da hidayete erdirmeye kâdirdir. Fakat o, hidayet yolunu tarif edecek peygamberler göndermiştir. Akıllı olun. Bu halinizle hiç bir değere sahip değilsiniz. Gafletinizden uyanın. Bu iş tek başına olmaz. Bakın, Hz. Peygamber(sallallahü aleyhi vesellem) ne buyuruyor: “Kim kendi görüşü ile yetinirse sapıtır”(Buhari,ilim 34; Müslim,ilim 13)

Sana dinin hususunda aynalık görevi yapacak, senin halini sana gösterecek bir kimse bul. Nasıl aynaya bakıp saçını başını ve elbiseni düzeltiyorsan, Allah dostuyla da kalbinin halini görüp kusurlarını düzelt. Boş hevesi bırak. Nasıl oluyor da ‘Benim Hak yolunu öğretecek kimseye ihtiyacım yok’ diyorsun. Hz. Peygamber (sallallahü aleyhi vesellem) şöyle buyurmuştur: “Mümin müminin aynasıdır”(Buhari, edebü'l-Müfred, nr.238; Ebu Davud, Edeb, 49)

Bir müminin imanı sahih(kamil) olunca, o bütün halk için bir ayna görevi görür. Konuştuğunda, görüldüğünde ve kendisine yakın olunduğunda herkesin halini ortaya kor, onların dinen ne durumda olduğunu gösterir.“

Kaynak: [Seyyid Abdülkadir Geylani, Fethür'r-Rabbani, Sayfa:269-270]
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/bu-is-tek-basina-olmaz-t37485.0.html;msg170571

Çevrimdışı Akif Türker

• Üye
  • **
  • Konu: 14
  • Derviş: 4273
  • Teşekkür: 3
Yeni: Bu iş tek başına olmaz!
« Cevapla #1 : 30/10/19, 09:34 »
kurban bu iş tek başına olmaz...
Bir bilen gerek ....
Rehber gerek...
Mürşid olmadan olmaz...
Rabbulalemin sadık olun demiyor...
Sadıklarla beraber olun diyor...
Rabbulalemin bu saadatların kapısından eteğinden ayırmasın...

Bir Sevdamız Var Onun İçin Buradayız...

Çevrimdışı merhamet

• Murakıp
  • Konu: 794
  • Derviş: 6679
  • Teşekkür: 110
« Cevapla #2 : 06/11/19, 02:01 »
Amin Allah razı olsun

"Sıkıntılarınızı Allah bilsin yeter. Başkalarının lafları sizi yıldırmasın.Yaptığınız işi Allah rızası için yapın"
"Hizmet ederken, size iftira eden, hakaret edenler olacaktır.
Sevdiğinizin hatrına sabredin."
"Ömür 60-70 yıldır, ahiret ise ebedül ebeddir."
Gavs-ı Sânî Hz.(k.s.)

Çevrimdışı Alperen

• Mütevelli
  • Konu: 695
  • Derviş: 12
  • Teşekkür: 145
« Cevapla #3 : 06/11/19, 15:23 »

Değildir bu bana lâyık bu bende. Bana bu lutf ile ihsan nedendir?
Bu köleniz layık olmadığı halde, bunca ikramlar ve iyilikler nedendir?

Alvarlı M. Lütfî Efe . . .

Paylaş facebook Paylaş twitter

İsim benzeri olan konular aşağıda listelenmiştir...

Konu / Başlatan Cevap Son İleti
1 Cevap
1635 Gösterim
Son İleti 04/01/16, 12:53
Gönderen: Kalender
3 Cevap
1367 Gösterim
Son İleti 01/02/16, 10:30
Gönderen: seyfofen
3 Cevap
1543 Gösterim
Son İleti 02/03/16, 06:11
Gönderen: FUNNY
0 Cevap
968 Gösterim
Son İleti 29/07/16, 15:14
Gönderen: Bi_iznillah
20 Cevap
4403 Gösterim
Son İleti 22/10/16, 16:40
Gönderen: ahmetcelep

Bu iş tek başına olmaz! Konusuna Ait Benzer Konular

Evliya'da kibir olmaz (;
Nasrettin hoca'ya sorarlar, -Hocam sen evliyamisin?+Tabiki evladim. der -şu ağacı çağırsan gelir mi?+tabiki gelir   evladim der ...

Gösterim: 1635 - Cevap: 1 - Başlatan:hadimul_yar
Eğitim sadece kursa gitmekle olmaz
Bir diğer sorun olan ilgisizlik ise daha çok çocuğunun eğitimini başkalarina yükleyen anne babalarda görülüyor. Çocuğunun maddi ...

Gösterim: 1367 - Cevap: 3 - Başlatan:KaTre
İmansız Huzur Olmaz...
İmansız Huzur Olmaz...Kalp huzuru, hiç şüphesiz mutluluğun ilk kaynağıdır. Ancak zeka, ilim, sağlık, kuvvet, mal, zenginlik, şöh...

Gösterim: 1543 - Cevap: 3 - Başlatan:seyfofen
Herkese nasip olmaz…
Kibiri, tevazuyla,Kusuru, hoşgörüyleÇirkinliği, edeple,Acıyı, tevekkülle,Hiddeti, şefkatleKötülüğü, iyilikle,Nefreti, sevgiyle y...

Gösterim: 968 - Cevap: 0 - Başlatan:Bi_iznillah
Böyle Muhabbet Olmaz Yanlıştasınız
esselamünaleykum gavsun gülleriönce bu siteye kayıtlıydım, hattap olarak ne hikmetse beni biri süresiz olarak uzaklaştırmış.sebe...

Gösterim: 4403 - Cevap: 20 - Başlatan:ahmetcelep

Dünya'nın en küçük bilgisayarı... Hazreti Rukayye (radıyallahü anhâ) ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.162 saniyede oluşturulmuştur

Bu iş tek başına olmaz!Güncelleme Tarihi: 20/11/19, 12:09 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim