kibir - Özlü Sözler
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.065 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.656 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22914 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, kibir, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 226 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{kibir}   Okunma sayısı 226 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ehlibeyt69

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 9
  • Derviş: 21923
  • Teşekkür: 7
kibir
« : 15/11/19, 11:05 »
Fakirlik,Hastalık,ve ölüm olmasaydı insan oğlunun kibirden başı eğilmez olurdu.

Hasan-ı Basri (rah) Hayırlı Cumalar 
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/kibir-t37490.0.html;msg170590

Çevrimdışı Kalender

• Mütevelli
  • Konu: 1190
  • Derviş: 1
  • Teşekkür: 212
Yeni: kibir
« Cevapla #1 : 22/11/19, 15:58 »
Merkezi sohbetimizdeki konulardan biriydi. Meleklere hocalık yapan şeytanın lanetlenmesine sebep olan durum bu, şeytanın ilmi onu kurtarmadı.
Çok dikkat edin dedi sohbetçi hocamız. Ben sofiyim o değil, ya da ben namaz kılıyorum o kılmıyor deyip kibre kapılmayın. Ben kibir yapmıyorum deseniz bile farkında olmadan bu şekilde yapabilirsiniz. Herkes cennete de cehenneme de bir karış mesafededir. İmtihanın sonunda kim ne olur bilinmez. En ufak bile olsa üstünlük oluşuyorsa bu durum sıkıntıdır. Kimseyi hor görmemeliyiz, nefsimizi kötü görmeliyiz. Tavus kuşunun siyah olan ayaklarına bakıp arkasındaki güzelliğe bakmadığı gibi..

Rabbim bizleri her türlü kibirden ve nefsin afetlerinden muhafaza eylesin.

"Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez." Mevlana (K.S.)

Paylaş facebook Paylaş twitter

İsim benzeri olan konular aşağıda listelenmiştir...

Konu / Başlatan Cevap Son İleti
1 Cevap
1649 Gösterim
Son İleti 04/01/16, 12:53
Gönderen: Kalender

kibir Konusuna Ait Benzer Konular

Evliya'da kibir olmaz (;
Nasrettin hoca'ya sorarlar, -Hocam sen evliyamisin?+Tabiki evladim. der -şu ağacı çağırsan gelir mi?+tabiki gelir   evladim der ...

Gösterim: 1649 - Cevap: 1 - Başlatan:hadimul_yar

Ağlamayalım Gavsım Hepimizi Seviyor :) Selamun Aleykum ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.079 saniyede oluşturulmuştur

kibirGüncelleme Tarihi: 08/12/19, 13:44 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim