ZENGİNİN ÇORABI - Kıssalar ve Menkıbeler
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.065 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.656 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22914 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, ZENGİNİN ÇORABI, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 223 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{ZENGİNİN ÇORABI}   Okunma sayısı 223 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ehlibeyt69

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 9
  • Derviş: 21923
  • Teşekkür: 7
ZENGİNİN ÇORABI
« : 18/11/19, 11:48 »
Çok zengin bir adamcağız ölümünün yaklaştığını hissedince oğlunu yanına çağırmış evvela vasiyetini bildirmiş
ve demişki,
beni mezara çoraplarımla gömün.Oğlu babasının bu vasiyetini anlamamakla beraber
tamam demiş.Adam birde mektup tutuşturmuş oğlunun eline, Ölümümden sonra başın ilk sıkıştığında bu mektubu açarsın demiş.
Emr-i hak vaki olmuş adam ruhunu teslim etmiş. Eş dost toplanıp ağıt yakarken oğlanı almış bir düşünce, Ben şimdi  babamı çoraplarıyla nasıl gömerim.
Bir hoca bulup sormuş ama olumlu cevap alamamış.olmaz demiş hoca Dinimize uygun değil böyle bir şey. başka hocaya sormuş, oda olmaz demiş kestirip atmış.
Evlat çaresiz,mevtayıda artık bekletmek olmaz,gömmek lazım. aklına birden babasının başın ilk sıkıştığında aç diyerek bıraktığı mektubu arayıp bulmuş. mektupta şunlar yazılıymış.
Oğlum,gördüğün gibi ben bunca zenginliğime rağmen yanımda bir çorap bile götüremiyorum gerisini sen düşün.
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/zenginin-corabi-t37493.0.html;msg170594

Çevrimdışı Kalender

• Mütevelli
  • Konu: 1190
  • Derviş: 1
  • Teşekkür: 212
Yeni: ZENGİNİN ÇORABI
« Cevapla #1 : 22/11/19, 16:03 »
Allah razı olsun :X06

"Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez." Mevlana (K.S.)

Paylaş facebook Paylaş twitter

Umudunu kaybeden her şeyini kaybeder Dailymotion yasaklandı. ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.173 saniyede oluşturulmuştur

ZENGİNİN ÇORABIGüncelleme Tarihi: 08/12/19, 03:38 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim