Gerçek diyorlar :) - Biraz Tebessüm
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.082 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.710 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22936 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Gerçek diyorlar :) , konusunu okuyorsunuz... Bu konu 547 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Gerçek diyorlar :) }   Okunma sayısı 547 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alperen

• Mütevelli
  • Konu: 696
  • Derviş: 12
  • Teşekkür: 145
Gerçek diyorlar :)
« : 05/12/19, 23:06 »
Gülermisin😂ağlarmısın 😥şaşkınım🙄 Rize'de kaza geçiren bir işçi, olayı ayrıntılarıyla anlatmak için şantiye şefine bir mektup yazmış ki, evlere şenlik. İtiraf etmek gerekirse, klasik Karadeniz fıkralarından biri sandım ama değilmiş. Bire bir gerçek bir hikaye... "Sayın şantiye şefim, iş kazası tutanağında planlama hatası diye yazmıştım.
Bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı bilgi istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıdaki gibi olmuştur:
Bildiğiniz gibi ben duvar ustasıyım.
İnşaatın 6. katında işimi bitirdiğimde, biraz tuğla artmıştı. Yaklaşık 250 kg olduğunu sandığım bu tuğlaları aşağıya indirmem gerekiyordu. Bunun için bir varil buldum.
Ona sağlam bir ip bağladım. 6. kata çıkıp, ipi bir çıkrıktan geçirerek, ucunu aşağıya saldım. Tekrar aşağıya inip, ipi çekerek varili 6. kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp, tekrar yukarı çıktım. Tüm tuğlaları varile doldurup aşağı indim. Tam ipin ucunu çektim ki, kendimi havalarda buldum. Ben yaklaşık 70 kiloyum.
250 kiloluk varil aşağı düşerken, beni yukarı çekti. Heyecandan ipi bırakmayı akıl edemedim. Yolun yarısında dolu varille çarpıştık. Sanıyorum sağ iki kaburgam bu sırada kırıldı. Tam yukarı çıkınca, iki parmağım iple birlikte çıkrığa sıkıştı.
Böylece parmaklarım da kırılmış oldu. O sırada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa dağıldı.
Varil hafifleyince, bu kez ben aşağı inmeye, varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık. Sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı.
Can havliyle ipi bırakmayı akıl ettim ve tabii yaklaşık 3 kat yükseklikten aşağıya doğru düştüm. Sol kaburgalarım, sol el bileğim de o zaman kırıldı sanırım. Başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin hızla üzerime doğru geldiğini gördüm. Kafatasımın da böylece çatladığını düşünüyorum. Bu sırada bayılmışım.
Gözümü hastanede açtım. Allah'ın, herkesi böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim.
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/gercek-diyorlar-t37496.0.html;msg170625

Değildir bu bana lâyık bu bende. Bana bu lutf ile ihsan nedendir?
Bu köleniz layık olmadığı halde, bunca ikramlar ve iyilikler nedendir?

Alvarlı M. Lütfî Efe . . .

Çevrimdışı Su Da

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 14
  • Derviş: 21308
  • Teşekkür: 3
Yeni: Gerçek diyorlar :)
« Cevapla #1 : 06/12/19, 01:21 »

yok artık 

Çevrimdışı Kalender

• Mütevelli
  • Konu: 1190
  • Derviş: 1
  • Teşekkür: 214
Yeni: Gerçek diyorlar :)
« Cevapla #2 : 17/12/19, 08:51 »

"Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez." Mevlana (K.S.)

Paylaş facebook Paylaş twitter

İsim benzeri olan konular aşağıda listelenmiştir...

Konu / Başlatan Cevap Son İleti
1 Cevap
1443 Gösterim
Son İleti 18/01/16, 23:59
Gönderen: gülyüzlüm
1 Cevap
1208 Gösterim
Son İleti 08/02/16, 19:16
Gönderen: KaTre
0 Cevap
1382 Gösterim
Son İleti 12/08/16, 22:04
Gönderen: KaTre
0 Cevap
125 Gösterim
Son İleti 07/10/19, 22:43
Gönderen: ÖmerZ
2 Cevap
281 Gösterim
Son İleti 20/10/19, 19:49
Gönderen: ÖmerZ

Gerçek diyorlar :) Konusuna Ait Benzer Konular

Gerçek Dost Kimdir
GERÇEK DOST KİMDİRYürüdüğünüz her yolda ne ayağınıza çelme takar ne de sizi geçmeye çalışır. Yolundaki tehlike diken dahi olsa e...

Gösterim: 1443 - Cevap: 1 - Başlatan:Kemahlı
Gerçek Dostun Özellikleri Güzellikleri
GERÇEK DOSTUN ÖZELLİKLERİ GÜZELLİKLERİ…. Atalarımız, "Dost, kara günde belli olur" demişler. Bir düşünür de bu gerçeği şöyle ifa...

Gösterim: 1208 - Cevap: 1 - Başlatan:KaTre
Abdest Hakkında Hiç Bilmediğiniz 10 Şaşırtıcı Gerçek
1.İnsan vücudu üzerinde yaklaşık 700 Biyolojik Aktif Nokta (BAN) bulunur. Bunlardan 66 tanesi 'Agresi Noktası' olarak adlandırıl...

Gösterim: 1382 - Cevap: 0 - Başlatan:KaTre
Gerçek Hayat Sadece Ahiret Hayatıdır
Allah Rasûlü -Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem- muhtelif vesîlelerle ve sık sık; “Allâh’ım! Gerçek hayat, sadece âhiret hayâtıdır.” b...

Gösterim: 125 - Cevap: 0 - Başlatan:ÖmerZ
Bizim gerçek dervişlerle bağımız ve bağlantımız kalpten bir bağlılıktır
Şeyh Abdülkadir-i Geylani’ye (k.s) dervişlerden bir ziyaretçi geldiği zaman, kendisine haber verilir; o da halvethanesinden çıka...

Gösterim: 281 - Cevap: 2 - Başlatan:ÖmerZ

Şeytan Hangi Kapılardan Gelir? Banka: Güvensizliğimizin eseri.. ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 1.126 saniyede oluşturulmuştur

Gerçek diyorlar :) Güncelleme Tarihi: 19/01/20, 02:49 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim