Bu bana lazım değil diyen kişi rahat eder... - Günün Sohbeti
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.122 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.899 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22964 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Bu bana lazım değil diyen kişi rahat eder..., konusunu okuyorsunuz... Bu konu 103 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Bu bana lazım değil diyen kişi rahat eder...}   Okunma sayısı 103 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÖmerZ

• Yeni Üye
  • *
  • Konu: 37
  • Derviş: 22892
  • Teşekkür: 4
Semt-i hırmâna düşer teşne-leb-i cûy-ı taleb
Tîh-i hayretde kalır germ-revm-i sûy-ı taleb
                                                         ~Na’ilî~

Talep sahibi olan, bir şey isteyen kişi ancak üzüleceği, mutsuz olacağı, kahrolacağı bir yere düşer. Talep yolunun sonu budur. Talep sahibi kişi, hayret çölünde kalır. Talebinin peşi sıra ateşli bir şekilde yol alan kişi, şaşkınlık içinde kalır. Şair biraz dolambaçlı söylemiş ama sözün özü şu, Abdülhakîm Arvâsî Hazretleri der ki: Bu bana lazım değil diyen kişi rahat eder. Bu dünyada rahat etmenin çaresi, talebi azaltmaktır. Bu bana lazım değil, demek... Lazım mı dedin, işte o zaman kendi hayatını kendin zehirledin. Elde etsen bile bir sürü hasetçiler var.

Can Veren Pervaneler 4 - Hayati İnanç
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/bu-bana-lazim-degil-diyen-kisi-rahat-eder-t37546.0.html;msg170822

Paylaş facebook Paylaş twitter

İsim benzeri olan konular aşağıda listelenmiştir...

Konu / Başlatan Cevap Son İleti
0 Cevap
1068 Gösterim
Son İleti 29/03/16, 20:09
Gönderen: Bi_iznillah
1 Cevap
908 Gösterim
Son İleti 07/04/16, 13:57
Gönderen: Alperen
0 Cevap
8020 Gösterim
Son İleti 08/06/16, 06:45
Gönderen: hadimul_yar
0 Cevap
996 Gösterim
Son İleti 23/01/17, 21:15
Gönderen: seyfofen
0 Cevap
131 Gösterim
Son İleti 08/05/20, 20:41
Gönderen: KaTre

Bu bana lazım değil diyen kişi rahat eder... Konusuna Ait Benzer Konular

Ve aşk sükut eder
Anlatamaz aşkı hiç bir göz, gözlerin gibi. Ve aşk sükût eder, Sen deyince ya Rabbi. Muhammed Nafi El-Hüseyni

Gösterim: 1068 - Cevap: 0 - Başlatan:Bi_iznillah
Aldanmamak lazım
Vesselam...

Gösterim: 908 - Cevap: 1 - Başlatan:Bi_iznillah
Yar bana gönlünde bir yer ayır da...
Aşkımı meşkimi senden alayım.Sana nisbet ile şeref bulayim Yeter ki senin bir parçan olayımister kaftan ister çul eyle beniYar b...

Gösterim: 8020 - Cevap: 0 - Başlatan:hadimul_yar
Eğer Hasta Olmak İs te mi yor san
EĞER HASTA OLMAK İSTEMİYORSAN; Duygularını Anlat...Saklanan veya baskılanan heyecan ve duygular; gastrit, ülser, bel fıtığı, bel...

Gösterim: 996 - Cevap: 0 - Başlatan:seyfofen
Hak bir gönül verdi bana.

Gösterim: 131 - Cevap: 0 - Başlatan:KaTre

Mutluluğun sırrı Yaz tatilini çocuklarımız için fırsat bilelim! ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 1.088 saniyede oluşturulmuştur

Bu bana lazım değil diyen kişi rahat eder...Güncelleme Tarihi: 26/05/20, 01:27 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim