Kalp zikirle gafletten uyanir - Tasavvufi Bilgiler
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.193 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 146.058 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 23056 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Kalp zikirle gafletten uyanir, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 5380 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Kalp zikirle gafletten uyanir}   Okunma sayısı 5380 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 2.494
 • Konu: 741
 • Derviş: 86
 • Teşekkür: 20
Kalp zikirle gafletten uyanir
« : 22/04/08, 23:43 »

Kalp zikirle gafletten uyanirTasavvufta, iman ettikten sonra Allah'u Teala'nin azametini bilerek marifete, marifetten muhabbete, muhabbetten de Allah'in dostluk ve yakinligina ulasilir.

Bunun icin, kalbin Allah'tan gayrisindan tasfiye ve nefsin kötü huylarindan temizlenip terbiye edilmesi gerekir. Bu gayenin gerceklesmesi icin yapilmasi gerekenlerin basinda zikretmek gelir. Zikir, sözlük anlamiyla, bir seyi hatirlamak, hatirda tutmak, unutmamak demektir. Zikrullah ise Allah'i unutmamak, her an hatirlamak anlamina geliyor.


Tasavvufta da, düzenli olarak vird edinilen zikirle Allah'u Teala'nin ismi her gün tekrarlanarak kalbin gafletten kurtulmasina calisilir. Cünkü zikir, nefse tesir ederek kulun Cenab-i Hakk'a ulasmasini saglar. Allah'in azametini kalpte duymaya yol acar, Allah'a dostluk ve yakinlik meydana gitirir..

Allah'i unutmamak icin zikirle mesgul olmak gerekir. Zira Allah yolunda olanlar, zikrederek dünyaya kalben bagliliklarindan kurtulup, muhabbetle Rabb'lerine yönelirler. Zikrederek, Allah'i unutmaya sebep olan tüm sevgileri birakir,iman,marifet ve muhabbetli Alalh'i hatirlamanin hazzini, lezzetini yasarlar...

Allah'u Teala: "kaplerin ancak Allah'in zikriyle mutmain olur." (Rad, 38) buyurmustur. Yani, kalp öyle yaratilmistir ki, bütün dertlerinden, sikintilarindan kurtulmasi, huzura, rahata ermesi ancak Allah'in zikriyledir.. Ebedi saadete ermesi Allah'in zikrine devam etmesine baglidir...
Sahabe-i Kiram: "Amellerin en faziletlisi nedir ya Rasulallah?" diye sordugunda Rasulullah s.a.v. Efendimiz'in cevabi da, " Allah'u Teala'yi zikretmek" (Tirmizi, ibnu Mace) olmustur.

Aziz Mahmud Hüdayi k.s. zikrin faziletini anlattigi siirinde sunlari söylüyor:

Dilden kederler dur (uzak) olur
Mahzun olan mesrur (sevincli) olur
Zulmet (karanlik) Hüdayi nur olur
Envar-i zikrullah ile.

isterse ger (eger) kalbin safa
Zikreyle Hakk'i daima
Bimar (hasta) olan bulur safa
Timar (tedavi) -i zikrullah ile.

Bel baglayanlar hizmete
Talib olanlar vuslata
Ermis Hüdayi vahdete
Esrar-i zikrullah ile.

Kalpte Allah'tan gayrisi gölgeden ibarettir, asil degildir. Nasil ki, gölge insana bir fayda vermezse, kalpteki dünyevi sevgilerin de hicbir faydasi yoktur. Kalbi mesgul edecek herseyi, tasavvuf büyüklerinin tavsiyeleri dogrultusunda, zikrederek kalpten cikarmalidir.

Rasulullah s.a.v.: "Dünyada, 'Allah Allah' diyenler bulundukca kiyamet kopmaz." buyuruyor. Kiyamet kopmadan, özellikle kendi kücük kiyametimiz kopmadan zikredelim. Unutmayalim ki, mahser günü bize gereken kalb-i selimdir. Kalp de ancak zikrullah sayesinde selamete erisir.

Mehmet ildirar


Konu Adresi: http://www.dervisler.net/kalp-zikirle-gafletten-uyanir-t1385.0.html;topicseenBulmak değil imiş bilmek, bilmek değil imiş bulmak, Evliyaya gönül vermek, rengine boyanmak imiş...

Çevrimdışı Alperen

 • Mütevelli
 • *****
 • İleti: 4.751
 • Konu: 698
 • Derviş: 12
 • Teşekkür: 145
Ynt: Kalp zikirle gafletten uyanir
« Cevapla #1 : 23/04/08, 07:46 »
Allah ismini dilinizle söylediğinizi kabûl edelim. Dilde söylenen bu kelime bilindiği gibi, öncelikle beyinde hazırlanacak, sonra da dile uzanan sinirle dil hareket ettirilerek düşünülen mânânın ses şeklinde dışarıya ulaşması sağlanacaktır.

Allah kelimesinin beyinde hatırlanması demek; bu kelimenin mânâsını oluşturan hücre grupları arasında bir bioelektiriğin akışı demektir.

Esasen beyindeki tüm fonksiyonlar, beyin hücreleri arasındaki bir bio - elektrik faaliyetten başka bir şey değildir!.. Her mânâya göre beyinde değişik hücre grupları arasında bir bioelektrik akış sözkonusudur. Bu akış neticesinde devreye giren hücre grubuna göre ortaya sayısız mânâlar çıkmaktadır.

Beynin tüm fonksiyonları hep bu hücre gruplarının oluşturduğu sayısız krozmanlar neticesinde gelişmektedir. 15 milyar nöron ve her bir nöronun 16 bin nöronla bağlantısı. Ve bunların sayısız işlevi!.. (fetebarekAllâhu ahsenül halikîn!..)

Hormonların bu alandaki fonksiyonları ise bilebildiğimiz kadarıyla, hücrelerin kimyasal yapısını etkileyerek, bio-elektriğin akış hızını ve yönünü kanalize ederek değişik anlamlar taktığımız oluşumları meydana getirmesi!..

Her an sayısız takım yıldızlardan gelen değişik frekanslı ışınlar. değişen açılar dolayısıyla beyin üzerinde meydana gelen sürekli değişik kozmik etki ve bunun sonucu bio-elektrik akış. mevcût potansiyelin her an yeni gelenler istikâmetinde sürekli yeni mânâlar oluşturacak şekilde faaliyeti.

Esasen beyin için uyku diye bir olay sözkonusu değil!.. Beyin, anlattığımız istikâmette sürekli olarak çalışmada ve sürekli olarak tesir almada.

Ruh'ta oluştuğu iddia edilen tüm haller, aslında ruhta değil beyinde oluşmada!.. «Ruh» ise beynin tüm hasılasını her an yüklemekte olduğu hologramik yapılı «dalga beden».

Evet, konudan uzaklaşmayıp, tekrar «zikrin» olayına gelelim;

«Zikir» yaptığınız zaman, yâni Allaha ait olarak bilinen bir mânâyı tekrar ettiğiniz zaman. Beyinde, ilgili hücre grubunda bir bioelektrik akım meydana geliyor ve bu, bir tür enerji şeklinde dalga bedene yükleniyor!

Aynı zamanda siz bu mânâyı tekrara devam ederseniz. Yâni, bu kelimeyi tekrara devam ederseniz. Bu defa, bu kelimenin tekrarından oluşan bioelektrik enerji daha güçlenerek yeni hücre birimlerini devreye sokuyor ve bir kapasite genişlemesi sözkonusu oluyor.

Bu tekrara daha uzun bir süre devam ettiğimizde ise, devreye giren yeni hücre grupları dolayısıyla, beyninizde yeni mânâlar oluşmaya başlıyor. Tekrarladığınız kelimelerin işaret ettiği mânâ istikâmetinde yeni anlamlar beyninizde açığa çıkmaya başlıyor ve siz:

«Ben zikre başladıktan sonra kafam değişmeye başladı, huylarım değişmeye başladı. bir takım şeyleri daha iyi anlamaya başladım!»gibisinden şeyler söylemek durumunda kalıyorsunuz!..

Ayrıca bu tekrarlardan oluşan hem mânâ, hem de enerji, dalga bedeninize yüklendiği için, fizik beden ötesi yaşamınız daha farklı bir düzeye erişiyor!..


alıntıdır..


Değildir bu bana lâyık bu bende. Bana bu lutf ile ihsan nedendir?
Bu köleniz layık olmadığı halde, bunca ikramlar ve iyilikler nedendir?

Alvarlı M. Lütfî Efe . . .

Çevrimdışı Alparslan

 • Teknik Servis
 • *****
 • İleti: 7.996
 • Konu: 4354
 • Derviş: 4
 • Teşekkür: 108
  • .....................
Ynt: Kalp zikirle gafletten uyanir
« Cevapla #2 : 24/04/08, 08:09 »
°"Allah'I ANMAK ELBETTE EN BÜYÜK (İBADET) TİR." Ankebut/45

°"Her kim zikrimden yüz çevirirse, ona dar bir geçim vardır ve onu kıyamet günü kör olarak haşr ederiz" Taha/124

°"Siz Beni zikredin ki Ben'de sizi zikredeyim" Bakara/152

°"O size nasıl hidayet etti ise sizde O'nu öylece zikredin" Bakara/198

°Mevla (Celle Celalühü) Kur'an-ı Kerimde münafıkları zemmetmek üzere "Onlar pek az zikrederler" buyurdu. Nisa/142

°"Zikrimle meşgul olup Ben'den istemeye vakit bulamayanlara isteyenlerden daha çok veririm." Hadis'i Kûdsi (Buhari)

°"Sabah akşam Allah'ın C.C. adını dilinden düşürmemek, Allah C.C. yolunda düşman ile vuruşurken kılıç kırmak ve malı cömertçe dağıtmaktan daha faziletlidir" Hadis'i Şerif

°"Zikretmeyenle zikredenin hali ölü ile dirinin hali gibidir." Rivayete göre Allah'ın C.C. adını ananlardan başka herkes susuzluk içinde dünyadan ayrılır.°"Günahlarından rücû edip Allah'ı C.C. zikirle yarışanlar yarışı kazanmışlardır, zikir onların günah yüklerini sırtlarından attı ve hafif olarak mahşer yerine geldiler." Hadis'i Şerif (Tirmizi, Ebû Hureyre'den)

°Yüce Allah C.C. şöyle buyurur:"Beni andığı sürece,dudakları benim Adıma kıpırdadıkça, 'Ben' kulum ile birlikteyim."

°Peygamberimiz'e (SAV) "En faziletli amel nedir?" diye sordular. "Allah'ı C.C. anan dilin kurumadan can vermendir" buyurdular.

°"Gafiller arasında Allah'ı C.C. anan kimse, kuru otlar arasında yeşil otlar gibidir" Hadis'i Şerif

°"Gafiller arasında Allah'ı C.C. anan kimse, cephe kaçakları arasındaki savaşçı gibidir" Hadis'i Şerif

°"Zikrin Efdali LAİLAHEİLLALLAH (1 kere söylediğinde 4000 derece yükselirsin ve defterinden 4000 büyük günah silinir), duanın makbulü ELHAMDÜLİLLAH'dır" Hadis'i Şerif (Tirmizi)
° Her zikri Allah’ın C.C. huzuruna Melekler yükseltir “LÂ İLAHE İLLALLAH” ise aracısız, engelsiz ve direk olarak Allah’ın C.C. huzuruna çıkar, Allah’ın huzurunda söyleyen kişinin mağfiret olunması için inler durur. “LÂ İLAHE İLLALLAH” ile Allah C.C. arasında perde yoktur. Cennet’in 8 kapısı üzerinde yazar. Yedi kat gökleri ve yerleri ve içindeki her şeyi ve yaratılmış her şeyi, terazinin bir kefesine koysanız bir kefesine “LÂ İLAHE İLLALLAH” Kelime-i Tevhid’ini koysanız, “LÂ İLAHE İLLALLAH” ağır gelir. Seksen senelik kafir’i bile bir kere kalp ve dille söylemesiyle tertemiz eder BİİZNİLLAH.


°"ELHAMDÜLİLLAH demenin katlı mükafatı gibi hiçbir zikrin mükafatı olamaz" Hadis'i Şerif. Yer ile gök arasını doldurur. Bu hamd'de mizan'ı doldurur.

°Günde 100 kere İhlâs Sûresi okuyana kâmil bir iman nasib olunur,1000 kere okuyanın öldüğünde cesedi çürümez.

°Bir kere "SÜBHANALLAHİ VEL HAMDÜLİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAHU VALLAHU EKBER" diyen kimse için cennette bir ağaç dikilir ki, bir atlı 500 sene gitse gölgesini bitiremez


°cuma Namazından hemen sonra dünya kelâmı konuşmadan 100 kere “SÜBHANALLAHİL AZİYM VE Bİ HAMDİHİ” diyen kimsenin 100 bin , anne ve babasının 24 bin günahı mağfiret olunur.

°Neye sıkılırsanız sıkılın en sıkıntılı anınızda , ne kadar günahkâr olursanız olun Yunus A.S.'ın balığın karnında iken ettiği ve affedildiği şu duaya (Ayet'i Kerime'dir) devam edin. "Lâ İlahe illa ente Sübhâneke inni küntü minezzalimin" (Her sıkıntının def'i için)

°Yatmadan Kâfirun Sûresini okuyan imanını şeytandan korumuş olur. (Allah'ın izniyle)

°Kabir azabından korunmak için her gece yatsıdan sonra Mülk(Tebâreke) Sûresini okuyunuz. Okuduğu gün ölenin şehid olacağı rivayeti vardır.

°Sabah ve akşam namazlarından sonra Haşr Sûresinin son üç ayetini okuyan, imanla göçer, o gün ölürse şehit gider, sabah okuyana akşama kadar, akşam okuyana sabaha kadar 70.000 melek istiğfar ederler

°Farz namazın hemen arkasından "Ayet'el Kûrsi" okuyanın cennetle arasındaki tek engel ölümdür.(Hadisle bildirilmiştir.)

°Yatsıdan sonra Tekâsür Sûresini okuyan kimse nimetlerden sorguya çekilmez. (BİİZNİLLAH)

°Yatarken 3 kere "Estağfirullah el Aziym Ellezi La İlahe İllahü El Hayyel Kayyumu ve Etübü İleyh" diyenin deniz köpüğü kadar günahı olsa afvedilir. (tam bir pişmanlıkla söylenmeli)

°Hergün 100 kere "Lâ İlahe İllallahü Vahdehu Lâ Şerikeleh Lehül Mülkü ve Lehül Hamdü ve Hüve Âlâ Külli Şey-ün Kadir" diyen kimse, 10 köle azad etmiş gibi olur, kendisine 100 sevap yazılır, yüz günahı silinir, o gün akşama kadar şeytanın şerrinden emin olur. Hiçbir kimse hiçbir ibadetle bu seviyeye ulaşamaz, ancak ondan daha fazla yapan müstesna. Hadis'i Şerif (Buhari, Müslim) Gezdiği sokakta bir kere söyleyenin bir milyon günahı bağışlanır, defterine bir milyon sevap yazılır ve kendisi için cennette bir köşk inşa edilir. Hadis'i Şerif (Ahmed İbn'i Hanbel)

°"LAİLAHEİLLALLAH" bütün günahları mahveder, mizana konulmaz çünkü onun karşısında bir şey durmaz.1 kere sadakatle söylendiğinde, 4000 büyük günahı defterden sildirir ve 4000 derece yükseltir.

°100 kere "ESTAĞFİRULLAH" diyenin 1000 günahı mahvolur. 2 şey helâk edicidir: Sonra ederim diye tevbeyi geciktirmek ve tevbe ederim diye günah işlemek. Doğru olan günah işlediğinde kalpte siyah leke oluşmadan tevbe etmektir. Tevbe çok önemlidir, (Ulema buyurur ki tevbeyi tehir edene tevbe nasib olmaz) günah unutkanlık yapar, kişi günah işlediğinde aklının bir parçası, geri dönmemek üzere gider.

°Günde 100 kere "SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ" diyenin deniz köpüğü kadar günahı olsa bağışlanır. 124.000 sevap yazılır. Bu kelime Allah'ın C.C. en sevdiği hamdlerden biridir. Dilde hafif mizanda ağırdır.

°"Allah'u EKBER" ve "SÜBHANALLAH" yer ile gök arasını doldurur

°Günde 100 kere "Lâ Hâvle ve Lâ Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Aziym" diyen kimsenin en hafifi fakirlik olmak üzere 70 çeşit bela ve musibet üzerinden kaldırılır. Efendimiz (SAV) bu kelime için cennet hazinelerinden bir definedir buyurmuştur.

°Sabah namazına kalkamayan "Kevser" Sûresini okuyup, dua edip yatarsa Allah'ın C.C. izniyle kalkar

°Şaban ayında bu duayı okuyana bin sene ibadet etmiş sevabı yazılır. Bin senelik günahı da olsa silinir. Kabrinden yüzü ayın ondördü gibi çıkar ve Allah C.C. indinde sıddık olarak yazılır. "Lailaheillalahu velâ ne'büdü illa iyyehü mühlisine lehüddine velev kerihel kâfirune"

°Bu duayı sabah namazından sonra 3 kere okuyan akşama kadar ve akşam namazından sonra 3 kere okuyan sabaha kadar korunur. Bu duayı bu vakitlerde okuyan, korkmaya tek layık olan yalnız Allah'tan C.C. korksun . Başta zalim devlet başkanı , şeytan, cin ve insanların şerrinden, büyü ve efsunlardan hiçbirinden korkmasın Allah'ın C.C. izniyle. Zehir verilse tesir etmez Allah'ın izniyle:
"Bismillahillezi Lâ Yedurrü meâs mihi şey-ün fil-erdi ve lâ fissemai ve hüves semiül âliym"

°Rivayete göre cennetin çorak olduğu insanların yaptığı amellerle ve zikirlerle cennetlerini imar ettikleri bildirilmiştir.Faideli zikir kalp huzuruyla kendini ve bütün fikriyatını Allah'a C.C.vererek yani kalbinde Allah'tan başkası(dünyalık, çoluk çocuk, eş v.s.) kalmadan yapılan zikirdir.

°"Teheccüd" nafile namazlar içinde en kıymetli namazdır. Riya'dan uzaktır. (2 rekatta bir selam olmakla beraber, 2 rekattan 12 rekata kadar kılınabilir)

°"Askerde ve cihâd'da kılınan namaz", sivildeki namazdan 2 milyon derece daha faziletlidir, "BEYTULLAH'da/Kabe'de kılınan namaz" , evinde kıldığın namazdan 100.000 kat faziletlidir. Cemaatle kılınan namaz tek başına kılınan namazdan 27 derece faziletlidir.

°Akşamla Yatsı arası 6 rekat Evvabin namazı kılana 12 sene ibadet sevabı verilir.(Son iki rekatı Hıfz-ı İman/imanı muhafaza namazıdır.) Allah'a dönenlerin namazıdır. Deniz köpüğü kadar günahı olsa afvedilir.

°Sarıkla kılınan namaz, sarıksız kılınan namazdan 72 derece faziletlidir. (cuma günü sarık sarana Allah (Celle Celalühü) ve Melekleri Sâlât ederler)

°Evlinin namazı bekârın namazından 70 derece'den(bir rivayet 90 derece) daha faziletlidir.

°Pazar günü öğle ile ikindi arası 4 rekat nafile namaz kılıp her rekatında Amerener-Rasulü okunursa, kılana yeryüzündeki hristiyanlar adedince sevap verilir.

°İki rekât "İşrâk" namazı kılana bir Hac ve bir Umre sevabı vardır. (sabah kerâhât vakti geçtikten sonra 1-2 saat civarında kılınmalı)

°Vücutta 300 yada daha fazla mafsal vardır.Bunlar için her gün sadaka verilmelidir. Bu sadakayı veremeyen (sabah kerâhât vakti geçtikten sonra ile öğlen kerâhat vakti girmeden arası) iki rekat "Kuşluk namazı" kıldı mı bu sadakaları vermiş olur. (İbadetin efdali az da olsa devamlı olanıdır)

°Son nefeste imanı kurtarma duası: "Ya Hayyu Ya Kayyumu, Ya Zel Celâli Ve'l İkrâm, ELLAHÜMME inni es'elüke en tühyiye kalbi bi Nûri ma'rifetike ebeden, Ya Allah, Ya Allah, Ya Allah Celle Celâlüh" Sabah namazının sünnetiyle farzı arasında okunacak. Çok önemli bir duadır...

°Sabah ve akşam namazının farzında selâm'dan hemen sonra 10 kere "LA İLAHE İLLALLAHU VAHDEHU LA ŞERİKELEH LEHÜL MÜLKÜ VE LEHÜL HAMDÜ YUHYİ VE YUMİT VE HÜVE HAYYUL LÂ YEMÜT BİYEDİHİL HAYR VE HÜVE ÂLA KÜLLİ ŞEY-İN KADİR" günahları tertemiz eder, akşama/sabaha kadar günah yazılmazPEYGAMBER EFENDİMİZE(SAV) SALAT'Ü SELAM VE FAZİLETLERİ:
°Muhakkak Allah ve Melekleri, Peygamber üzerine salat ederler.Ey iman edenler,sizde ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.Ahzap/56

°1 kere salavat getirene: Allah C.C. 10 kere salat eder. (Cebrail A.S. 10 salavat getirir)

°"İnsanların bana en yakını bana en çok salavat getirenidir." Hadis'i Şerif(Tirmizi)

°"Kişinin cimriliği için yanında anıldığım halde benim üzerime salavat getirmemesi kâfidir." Hadis'i Şerif(Nesei) "Bana getirilen Salavat sırat köprüsü üzerinde ışıktır." Hadis'i Şerif

°"cuma günü üzerime 100 kere salat'ü selâm getirenin 80 senelik günahı afvedilir." Hadis'i Şerif Bu Salavat'ı Şerifenin arapça metni için tıklayınız!

°"Adımın geçtiği yerde salavat getirmeyenin burnu sürtülsün." Hadis'i Şerif (Cebrail A.S.bu duaya amin dedi)

°En EFDÂL Salâvat'ı Şerife:"ELLAHÜMME sâlli âla seyyidina Muhammedin ve âla âlihi ve sahbihi efdâle salevatike ve adade me'lumatike ve bârik ve sellim"

°“Üzerime 100 defa salavat getirene Allah C.C. 1000 defa Rahmet nazarıyla bakar” Hadis-i Şerif


°“cuma günü üzerime 100 defa salavat getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer halkına taksim edilse hepsine yeterdi” Hadis-i Şerif


°“Üzerime bir günde 1000 defa salavat getiren kimseye Cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez” Hadis-i Şerif


°Bir toplulukta oturupta bir kere bir salavat getirmeden kalkanlar leş sofrasından kalkmış gibi olur.°Peygamber Efendimiz'e Salât'u Selâm Allah'u Teala'yı Razı ve Hoşnud eder, şeytanı uzaklaştırır, belaları çevirir, sadakadır, Ahiret ve dünya kurtuluşuna vesiledir, Efendimiz'in (Sallallahüaleyhivesellem) Şefaatine vesiledir.
Çevrimdışı erdem

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.069
 • Konu: 56
 • Derviş: 30
 • Teşekkür: 1
Ynt: Kalp zikirle gafletten uyanir
« Cevapla #3 : 23/09/08, 20:49 »
Rabbim razı olsun...

 :X06


Asr'a yemin olsun ki; insanlar hüsrandadır. Ancak,
iman edenler, salih amel işleyenler ve birbirlerine Hakkı ve sabrı tavsiye
edenler müstesna! (Asr Suresi)

Çevrimdışı merhamet

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 4.202
 • Konu: 796
 • Derviş: 6679
 • Teşekkür: 112
Cevaplandı: Kalp zikirle gafletten uyanir
« Cevapla #4 : 14/01/11, 00:46 »

"kapler ancak Allah'in zikriyle mutmain olur." (Rad, 38)


 :X06

 X:01


"Sıkıntılarınızı Allah bilsin yeter. Başkalarının lafları sizi yıldırmasın.Yaptığınız işi Allah rızası için yapın"
"Hizmet ederken, size iftira eden, hakaret edenler olacaktır.
Sevdiğinizin hatrına sabredin."
"Ömür 60-70 yıldır, ahiret ise ebedül ebeddir."
Gavs-ı Sânî Hz.(k.s.)

Çevrimdışı Ağla Gözlerim

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 371
 • Konu: 0
 • Derviş: 6035
 • Teşekkür: 1
Cevaplandı: Kalp zikirle gafletten uyanir
« Cevapla #5 : 14/01/11, 01:58 »
''Siz Beni zikredin ki Ben'de sizi zikredeyim" Bakara/152


 X:01


Bu Yolda En Büyük Makam Ve En Büyük iş, Kötü Huyu Iyi Huya Dönüştürmektir .."

_Tezkiretü'l-Evliya

yazık hemide ne yazık

Çevrimdışı Kemter

 • Dervişkolik
 • *****
 • İleti: 1.602
 • Konu: 298
 • Derviş: 13332
 • Teşekkür: 57
Cevaplandı: Kalp zikirle gafletten uyanir
« Cevapla #6 : 14/01/11, 02:46 »
 X:01 :X06 :X06 :X06


Tekbir Davettir,Secde ise Ilan-i ASK...

Çevrimdışı İsmî Sûbhân

 • Üye
 • **
 • İleti: 83
 • Konu: 0
 • Derviş: 12542
 • Teşekkür: 0
Cevaplandı: Kalp zikirle gafletten uyanir
« Cevapla #7 : 14/01/11, 21:04 »
 X:01


Ufka dalsa da gözlerim .. İçimde saklı olsa da kederim ..Benim en büyük derdim.. Hakka kul olmaktır Efendim ..


Paylaş facebook Paylaş twitter
 

İslâm insanın ihyâsıdır Serdar Tuncer Kurbanım ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.058 saniyede oluşturulmuştur


Kalp zikirle gafletten uyanirGüncelleme Tarihi: 06/12/21, 07:55 Dervisler.Net © 2008-2021 |Lisans(SMF) |Sitemap | İletişim