DERVİŞHANE > Çocuk Eğitim Öğretim

Kurbanlar bana yardım edermisiniz

(1/1)

tuana_54:
Kurban yıllardır elhamdülillah vakıfta kuranı kerim ilmihal dersleri veriliyor. Ama bugün bir velim geldi ve çocuğunu zorla yolladığını söyledi .Gelmek istememesinin sebebi de her zaman aynı şeyler diyormuş, aslında değişik bir şeyler yapıyoruz ama yetmiyormuş demek ki.


Bana yardım edermisiniz neler yapabiliriz .Yaşları 1.sınıfla 8.sınıf lar arası dikkatlerini çeken birşeyler olması lazım istişare yapıyoruz sizden de fikir almak istedim .Allah  razı olsun


Konu Adresi: http://www.dervisler.net/kurbanlar-bana-yardim-edermisiniz-t34288.0.html;wap2

Kalender:
Bulunduğumuz yerde de aynı şekilde vakfımızın kursları var. Pusula gençlik ve Okyanus gençlik kulüpleri. Buraya başlangıçta gitmek istemeyen çocuklar sonraları vazgeçemiyorlar. Aldıkları derslerin yanısıra ilgilerini çekecek çokça aktivasyonlar yapıyorlar. Bunlar genelde beyin jimnastiğine yönelik ve eğlenceli aktiviteler oluyor. Dersleri disiplini bozmadan eğlenceli hale getiriyorlar. Ama bu kurslar sadece Kur'an-ı Kerim ve ilmihal dersleriyle sınırlı değil. Sizdeki konsept nasıldır tam olarak bilmiyorum ama sanırım öğrencilerin ilgisini çekmek ve dersi eğlenceli hale getirmek öğrencinin katılım isteğini arttıracaktır.

sayha025:
Kızım diyor ki; biraz düzen ,disiplin  bazen her kafadan ayrı ses çıkıyor anlayamıyorum ... Dinlenme süresi ile çalışma süreside iyi ayarlanması lazımmış...Bunların dışında memnunmuş kendileri :)

Sehl:
Kurban bizim burdaki kursuyerdeki eğitimcilerimiz eğitim saatine göre dersi ayarlıyorlar derse başlıyorlar ders 3 saatse 1.5 saat sonra mola veriyorlar o mola içersinde hem yemek molası oluyor hemde onları çok güzel bir şekilde eğitimli oyunlarla eylendiriyorlar yarım saat aradan sonra derse devam başlıyor ve ders içerisindede onların dersi eylenerek hoş bir şekilde severek anlamalarını sağlıyorlar eylenerek öğretmek mutlaka etkili olacaktır nefis sıkılgandır onu avutmak lazım çocuklarımızıda dinini öğrenme aşamaında eylendirerek anlatmak gerekiyor yoksa ağır gelir onlara zor gelir sevgi güler yüz tatlı dil hepsiyle tek tek ilgilenmek özel olduklarını hissettirmek hediyeler vermek oyunlar oynatmak pasta kesmek ilahi söyletmek vs. etkinlikler kurun ne kadar fark edeceğini göreceksiniz :) kolay gelsin inşaAllah..

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git