DERVİŞHANE > Bunları Biliyormuydunuz?

nisan 1 şakası nasıl oldu

(1/4) > >>

00takunya00:
       15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur’an bir elinde İncil ‘Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım’ der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler. Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar ‘Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz’ dediklerinde Haçlı ordusu komutanı ‘Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur’ diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada Şehit edilir. İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında ‘Hile Günü’ olarak kutlanmaktadır. Maalesef Hristiyanları taklit etmeyi modernleşme sanan Müslümanlar arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce Müslüman’ın katliam günü olan 1 Nisan’lar, bilinmeden bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/nisan-1-sakasi-nasil-oldu-t11942.0.html;wap2

sofigül:
 X:01 X:01 :X06

Nuryolu:
bır nısan sakalarından oldum olası hıc hoslanmazdım sımdı ıyıce sogudum.yapmıyordum yapanlarada bunu anlatırız ınsallahh
Allah razı olsun

Gavs Kölesi:
Nasilda benimsetmişler , ne kadar cahil bir toplumuz :( Allah hayirli etsin sonumuzu

tuana_54:
haaklısın ebubekir kurban Allah sonumuzu hayır etsin :S :S :S

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git