Dervişler Mekanı

EDEBİYAT KÜLTÜR SANAT => Kitap Tanıtım => Konuyu başlatan: Alperen - 07/06/11, 12:40

Başlık: İki Aşk Çiçeği
Gönderen: Alperen - 07/06/11, 12:40
(https://www.semerkandpazarlama.com/modules/catalog/products/pr_01_1253_max.jpg)

Ömer Nasuhi Bilmen, ülkemizin son yüzyılda yetiştirdiği en önemli âlimlerden biridir. İlmî birikiminin zenginliği yanında gönüle hitap eden üslubuyla da dikkat çeken merhum Bilmen, aynı zamanda farklı ademelerdeki memurluklarıyla da ülkemize büyük hizmetlerde bulunmuştur. Bu önemli alimin tüm eserlerini yeniden okuyucuyla buluşturmayı amaçlayan yayınevimiz, ilk olarak merhumun pek de bilinmeyen bir yönünü ortaya çıkaran bir romanını Türk okuyucusuna sunuyor. Serinin bu ilk kitabıyla ilmî ve dinî hayatımızın önemli bir şahsiyetinin eserlerinin yeniden gündeme taşınabileceği ümidini taşıyoruz.

İki Aşk Çiçeği, daha çok dinî ve ilmî eserleriyle tanınan Ömer Nasuhi Bilmen'in yazdığı tek roman olması hasebiyle ayrı bir öneme sahip. Eserin önsözündeki ifadelerde de görüleceği üzere, yazarın edebî anlamda hiçbir iddiası olmamakla birlikte ve roman gençlik yıllarında yazılmış olmasına rağmen eserdeki Türkçe, Arapça ve Farsça kelime ve tamlamaların kullanımı ve metnin musikisi dikkat çekicidir.

İki Aşk Çiçeği bir aşk hikayesi etrafında şekilleniyor. Aşkı tanımış, kaybetmeyi tatmış, kader karşısında çaresini yitirdiğini derinden kavramış bir grup insanı konu ediniyor.

https://www.semerkandpazarlama.com/Iki-Ask-Cicegi,PR-1253.html