Dervişler Mekanı

DERVİŞHANE => Kişisel Gelişim ve Psikoloji => Konuyu başlatan: berigel_beri - 16/06/11, 02:32

Başlık: Kişisel gelişim üzerine..
Gönderen: berigel_beri - 16/06/11, 02:32
Akyürek: Kişisel gelişimcileri bu ülkeden kovacağız!


(Yazar Bülent Akyürek'in bir söyleşisinden alıntıdır.)


“İçinizdeki Öküze Oha Deyin” isimli kitabınızda kişisel gelişimcilerin ve aktivistlerin İslam dinine paralel bir din ihdas ettiklerini iddia ediyorsunuz ve bu nedenle bu kişileri kişisel gelişim papazları ve rahipleri olarak nitelendiriyorsunuz. Kitabınız yayımlandıktan sonra kişisel gelişim yazarlarıyla “papaz” oldunuz mu? Bu kitabınızla, okuyucularınızın “içindeki öküze oha” dediğini düşünüyor musunuz?

Yıllardır tüm dünyayı kasıp kavuran, insanlara kazanmayı, başarı aşkını, yenilmemeyi, kibri, konforu pompalayan kişisel gelişim kitapları ve sektörünün Kur’an’a aykırı olduğunu yazdım, çok sayıda televizyon ve radyoya çıktım, gazetelerde, dergilerde onlarca röportajım yayınlandı, daha sonra Türkiye’yi il il gezip bedava söyleşiler yaptım. Niçin? Şeytanın ilmihal kitapları olan kişisel gelişim kitapları memleketimde artık okunmasın, dinimiz yara almasın diye.
 
Kişisel gelişimcileri bu ülkeden kovacağız!
Çünkü kişisel gelişimden geçmiş bir insanın kader inancı zayıflıyor. Daima kendi mutluluğunu düşün, kimse yok sen varsın, en önemli şey senin aklın ve fikirlerindir, sen değerlisin kandırmacasıyla egosu patlamış bir insanın kader inancı olabilir mi?

“İçinizdeki Öküze Oha Deyin” kitabımın 36. baskısı çıktı Fincan Yayınları’ndan. Yılgın Türkler kitabımla ulusalcılarla ettiğim kavga bu kitabımla yön değiştirdi. Batı, materyalizm, kapitalizm ve modern dünyayla savaşıyorum. Dernekler, okullar, üniversiteler  çağırıyorlar ve ben her yere gidip söyleşiler yapıyorum. Kişisel gelişimcileri bu ülkeden kovacağız inşaAllah…


Başlık: Cevaplandı: Kişisel gelişim üzerine..
Gönderen: Şa'yâ - 16/06/11, 11:35
Doğan cüceloğlu gibi bir çok uzmandan istifade ettik..Yıllar evvel okumamıza rağmen hala hatırladığımız ve uygulamaya çalıştığımız metodlar var.Sonra Kuran okuyunca asıl tekamülün orada olduğunu görüyorsunuz ve o kitaplar arka raflarda yerini alıyor.

Kişisel gelişimleri bu ulkeden kovacağız tarzı bir yaklaşım da ne kadar doğru..bu derece ülkeden kovulması gereken unsur varken biraz ifrat mı olmuş..

Paylaşımınız için teşekkürler.Bu ara vesilenizle Bülent Akyürek okumuş olduk.:)