Dervişler Mekanı

DERVİŞHANE => Pratik Bilgiler => Konuyu başlatan: Kalender - 03/01/13, 15:35

Başlık: Mükemmel Temizleyici Nişasta
Gönderen: Kalender - 03/01/13, 15:35
(http://www.sifalibitkileriniz.com/wp-content/uploads/nisasta.jpg)

Evdeki çıkmaz denilen birçok leke, nişasta sayesinde çıkabiliyor. İşte günlük yaşamda hayatı kolaylaştıracak pratik bilgiler:


Birazcık süt ve mısır nişastası halınızdaki mürekkep lekelerini çıkarmaya yeter de artar bile.

Lekenin boyutuna göre, bir miktar sütün içine mısır nişastası ekleyin. Nişasta ve süt birlikte macun kıvamında olmalıdır. Ardından elde ettiğiniz bu macunu lekenin üzerine sürün. Mısır nişastalı macun birkaç saat boyunca halının üzerinde kalsın. O süre boyunca kuruyup toz haline gelecektir. Toz haline gelen macunu fırçalayın, sonra da elektrik süpürgenizle süpürün.

Halılarınızı süpürmeden önce, her yerine mısır nişastasını serpin. Bir saat kadar öylece bekletin ve sonra da elektrik süpürgesiyle süpürün. Bu yöntemle halılarınız hem daha temiz kokacak hem de daha geç kirlenecektir.

Giysi ve döşemelerinizdeki yanık izleri

Böyle bir durumda, ilk önce yanık olan yeri ıslatın. Sonra da üzerine bolca mısır nişastası dökün. Nişastanın kumaşın üzerinde kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra da fırçalayın. Yanık izleri kaybolacaktır.

Mutfaklarınızdaki yağ lekelerinden doğal yoldan kurtulun

Ne kadar dikkatli ve titiz olursak olalım, kızartma yaparken duvarların yağ lekesi olmasının önüne geçemeyiz. Bunu yok etmek için, pamuklu bir beze bolca mısır nişastası dökün. Yağ lekesi çıkıncaya kadar da mısır nişastasıyla ovun. Böylelikle bir yığın pahalı kimyasallar deneyeceğinize biraz uğraşarak tabii yollardan duvarları kötü gösteren yağdan kurtulmuş olacaksınız. Buna değer inanın.

Ayakkabıların bağcığı kördüğüm olursa...

Kolayı var. Spor ayakkabı olsun olmasın, bağcıklı ayakkabılarınızın tümünde aynı yöntemi deneyebilirsiniz. Kördüğüm olmuş bağın üzerine birazcık mısır nişastası döküverin. Düğümün kolayca açıldığını göreceksiniz. Düğüm olan diğer iplerde de bunu deneyebilirsiniz.
Başlık: Okundu: Mükemmel Temizleyici Nişasta
Gönderen: Kemter - 03/01/13, 16:03
 (http://www.dervisler.net/Smileys/ifade/02.gif) (http://www.dervisler.net/Smileys/ifade/28.gif)
Başlık: Okundu: Mükemmel Temizleyici Nişasta
Gönderen: KaTre - 03/01/13, 22:21


Günlük hayatı kolaylaştıracak bilgiler
Teşekkür ederiz

 (http://www.dervisler.net/Smileys/ifade/32.gif)