Dervişler Mekanı

DERVİŞLER MEKANI => Gül Bahçesi => Konuyu başlatan: Menzil Gülü - 22/03/17, 12:51

Başlık: ZALİM AĞA
Gönderen: Menzil Gülü - 22/03/17, 12:51

Gavs’i Hizani (k.s)’nin (Sıbgatullah Arvasi) zamanında, o yörenin ağası çok zalim biriydi. Öyle bir zalimki insanlara cok zulüm etmiş, katletmiş, zina yapmış,mallarını gasp etmiş velhasıl işlemediği günah kalmamış ve vakti gelince ölmüş.
Seyda-i Tahi (k.s.) (Abdurrahman-ı Tahi) bir gün kabristandan geçerken, ben şunun haline bakayım nasıl bir azap içindedir diye.Bakıyorki cok büyük bir azabın içinde, ateş içinde kıvranıyor..Öyle olmuşki kabrine Allah (c.c.)’ın azabından dolayı yanaşamadım uzak durdum.Bir kaç sene aradan geçtikten sonra gene bir gün kabristana girerken, haline çok acımış tekrar kabrinin üzerine murakebeye girmiş halini görmüş.
Diyorki, Allah (c.c.) onun üzerinden o azabı kaldırmış. Seyda cok taaccüb etmiş cok taaccübün içinde kalmış. Bir türlü buna mana verememiş, gelmiş Gavs’i Hizan (k.s) ‘a sormuş demiş, kurban ben bir tarihte filan şahsın kabrinin önünden geçerken çok büyük bir azabın içinde idi.Ama bu günde gittim Allah (c.c.) azabı onun üzerinden kaldırmış, hayret ettim nedeni aklıma gelmedi. Ne kadarda düşündüysem bir yolunu bulamadım, onun için Gavs’a soruyorum Gavs’i Hizan (k.s) döndü dediki:- Dogru söylüyorsun bundan birkaç ay önce onun torunu geldi tövbe etti, günahlarından pişman oldu. Allah (c.c.)’ın yoluna girdi.
Allah (c.c.) onun torununun hatrına azabı onun üzerinden kaldırdı. Gavs (k.s) böyle buyuruyor,
Bu tarikatı Nakşıbendiyye ye insan gerçek bağlandıgı zaman, gerçek tövbe ettiği zaman YEDi sülalesi ne kadar tesir ediyor.
Bundan daha büyük kar mı var, lezzet mi var, işte bir evladı salihin arkasında bırakması kaç tane ecdadına fayda veriyor. İşte bunları karımızı, zararımızı bilmemiz lazım, uzaklaşmaması lazım, Allah’ın dostlarından, himmetlerinden, bereketlerinden nazarlarından...
(sohbetler)
(minah)
Başlık: Yeni: ZALİM AĞA
Gönderen: merhamet - 24/03/17, 01:03
Rabbim dünya ahret Sadatlardan ayırmasın.
Allah razı olsun.