Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti - Fahr-i Kainat Efendimiz H.Z MUHAMMED (s.a.v)
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.169 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 146.025 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 23039 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti, konusunu okuyorsunuz... Bu konu 7916 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti}   Okunma sayısı 7916 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gavsa Umutlu

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 347
 • Konu: 27
 • Derviş: 5747
 • Teşekkür: 0
Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti
« : 28/08/09, 23:34 »
Peygamberimiz(s.a.v.)buyurduki:"Allah-u Teala kanatları doğudan batıya uzanan ve ayakları yedi kat yerin dibine inen,bir kuş yarattı.Bu kuşun üzerinde yaratıklar adedince tüy vardı.                                     
  Ümmetimden kadın veya erkek kim bana salavat getirirse.
Allah bu kuşa,arşın altında bulunan nurdan yaratılmış denize dalmasını emreder. kuş denize dalıp çıkarak kanatlarını silkeleyince her tüyünden bir damla akar Allah akan her damladan salavat getiren için, kıyamete kadar salavat getirecek ve istiğfar edecek bir melek yaratır."
   Ehl-i Hikmetten birisi şöyle der:
    "Vücudun sıhhati az yemekte, ruhun sıhhati az günah işlemekte, dinin selameti de canlıların en hayırlısı peygambere salavat getirmektedir."
Bir kadın Hasan Basri'ye gelerek,"Genç bir kızım vardı,vefat etti.Onu rüyamda görmek için bana bir dua öğretmen için geldim!"der.
   Hasan Basri duayı öğretir. Kadın rüyasında kızını, katrandan elbiseler içinde,boynuna halatlar, ayağında palangalar takılmış bir şekilde görür. "Kadın kızını bu durumunu Hasan Basri'ye anlatır.
   Hasan Basri kızın durumuna üzülür.
   Aradan bir zaman geçtikten sonra Hasn Basri kızı "cennette başına taç giydirilmiş" olarak görür.Kız Hasan Basri'ye: Beni tanıdın mı? Ben sana gelen kadının kızıyım"der.Hasan Basr:"Senin bu durumun nedir?Nasıl bu hale geldin?"
   Adamın biri mezarlıktan geçerken peygambere salavat getirdi.Oradaki beşyüz ölü salavatın hürmetine azabtan kurtuldu.Bir kişi peygambere(s.a.v.) bir salavat getirdiğindebeşyüz kişi afolunuyorsa, 50 yıl salavat getiren ahiret günü peygamberinşefaatına nail olmaz mı? ..kurbanlar devamını başka bir zaman anlatırım inşaAallah
M
Konu Adresi: http://www.dervisler.net/salavati-serif-getirmenin-fazileti-t14304.0.html;topicseenBu yol öyle bir yoldurki,birini seversin ama bir türlü kavuşamazsın.Ona ondan çok uzaklarda olursun ama onun aşkıyla dopdolusun.Ve onun aşkı sarar seni gün geçtikçe içinde daha çok alevlenir.Bir zat sevdim ama bir türlü kavuşamıyorum.İşte o benim sultan seydamdır.

Çevrimdışı Gavs Kölesi

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 847
 • Konu: 66
 • Derviş: 3752
 • Teşekkür: 7
Yanıt:Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti
« Cevapla #1 : 29/08/09, 00:28 »
Rabbim razi olsun

Allah Resulü(s.a.v.) buyuruyor:
1- “Dua ile sema arasında bir engel vardır.Üzerime salavat getirilince engel açılır, DUA YERİNE ULAŞIR.”

2- “Üzerime bir günde bin defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.”

3- “Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktır.”

4- “Her kim, farz namazını kıldıktan sonra bana on defa salevat okursa, Allah Teala, onun namazını kabul buyurur. Onun bu namazını Adem’e secde eden meleklerden daha üstün meleklerin makamı olan İlliyyine ulaştırır.O makamdan bir melek şöyle seslenir:
      -Artık dileğin neyse dile, her dileğin yerine getirilecektir.”
Vefatımdan sonra sizden kim bana selam gönderirse Cebrail(a.s.) gelir ve bana şöyle der:
-Ya Muhammed  ! Ümmetimden falan kimsenin sana selamı var.Bana karşılık ben şöyle selam alırım:
-Benden de ona selam olsun.Ayrıca onun için Allah’tan rahmet ve bereket diliyorum.”

5- “Kim altından kalkamayacağı güç bir işle karşı karşıya gelirse, üzerime çok çok salavatı şerife getirsin.Çünkü Allahü Teala, üzerime getirilen salavat-ı şerife sebebi ile onun sıkıntılarını, kederlerini giderir, rızkını çoğaltır, Allah’ın yardımı ile muradına nail olur.”

6- “Kıyamet gününde, katımda insanların en değerlisi, bana en çok salatü selam getirenlerdir.”
      Allah Resulü(s.a.v.) buyuruyor:

7- “İsmimi duyunca salavat getirmeyen insanların en cimrisidir.”

8- “Adımı duyunca salavat getirmeyen, insanların en acizidir.”

9- “Üzerime salavat getirmeden dağılan bir topluluk pişman olacaklardır.”

10- “Adımı duyunca salavat getirmeyen, insanların en acizidir.”

11- “Üzerime salavat getirmeden dağılan bir topluluk pişman olacaklardır.”

12- “Adımı duyunca salavat getirmeyen, yüzü koyun sürünsün.”

13- “Üç kişi yüzümü göremeyecektir.Ana babasına isyan eden, sünnetimi terk eden, üzerime salavat getirmeyen.”

14- “Adımı işitip te salavat getirmeyen, sonu mutsuz kimsesizdir.”

15- “Cuma günü ve geceleri üzerime yüz defa salavat getirenin Allah Teala otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.”

16- “Sırat üzerinde kalmış hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm. O anda üzerime getirdiği salavat-ı şerife gelip bu durumdan onu kurtardı.”

17- “Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.”

18- “Cuma günü üzerime seksen defa salavat getirenin seksen senelik günahı affolunur.”

19- “Karşılaşan iki mü’min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır.”

20- “Üzerime yüz defa salavat getirene, Allah(c.c.) bin defa rahmet nazarı ile bakar.İştiyakla daha fazla getiren için kıyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.”

21- “Üzerime salavat getirirseniz, Allah ta sizin üzerinize salavat getirir.”

22-“Cuma günü kim bana seksen kere salat getirirse seksen yıllık günahı bağışlanır.Kim de günde beş yüz defa bana salavat getirirse asla kimseye muhtaç olmaz.”

23- “Muhammed   isminin anıldığı yerde, işten kimse hemen kendine gelip baş parmağı ile yanındaki parmağını gözlerine sürüp üzerinde gezdirirse, artık o kimse hiç göz ağrısı görmez, onun gözlerine zarar gelmez.”
“Eğer kalplerin öldüğü gün kalbinin ölmesini istemiyorsan, bir günde on defa şu ilahi isimleri oku: “Ya Hayyu ya Kayyum” Sonra hiç yorulmadan bana her gün salavat getir.”

Allah Teala buyuruyor:
-Ey Muhammed  ’im! Arş-ı A’la’dan yedi kat yerin altına kadar bütün mülkümü sana feda ettim.Onların hepsi benim rızamı istiyorlar.”

Hazreti Aişe(r.anha) validemiz şöyle buyuruyorlar:
“-Bir hacet gidermenin anahtarı, hacet arz etmeden önce sunulan hediyedir.” Sözlerine devam ederek: “Allah’a hamd ü senada bulunarak O’nun rızasını almış oluruz. Efendimiz(s.a.v)’e salat ve selamda bulunursak o hacetin gerçekleşmesinde, Allah katında bizlere şefaat ve yardımını sağlamış oluruz. Zira Hakk Teala Kitabı’nda şöyle buyururyor:
“Allah’a yaklaşmak için vesileler arayın.”

Salavat getirmenin fazileti hakkında İmam-ı Şarani Hazretleri şöyle buyuruyorlar:
“-Büyük veli Aliyyül Havass’ın şöyle konuştuğunu duymuştum”: “Allah’tan bir şey isteyeceğiniz zaman,Allah Resulü(s.a.v.)’in adıyla o şeyi isteyiniz ve şöyle dua ediniz”: “Ey Allah’ım! Sevgili Peygamber’in Muhammed   Mustafa(s.a.v.) hürmetine senden şunu isterim.” Şeklinde dileğinizi arz ediniz. Çünkü Allah’ın bir meleği vardır ki, bu isteğinizi anında Efendimiz (s.a.v.)’e bildirir ve O’na: “Filanca kişi, şu haceti için senin Allah katında aracı olmanı istemektedir.” der. Hazreti Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in dua ve istekleri Allah Teala tarafından geri çevrilmez.”

Peygamber (s.a.v.)’e salat getirmek, aynı zamanda cennette onunla buluşup sohbet etmeyi sağlar.
Şeytan çok ibadetlere el uzatır, lakin salavatı şerifeye el uzatamaz. Çünkü Ruhaniyet-i Peygamberi, salavat-ı şerife getirilen yerde bulunur.
Hazreti Peygamber’in feyz ve ruhaniyetinden istifade etmek için  mübarek salavat-ı şerifeler iştiyakla çokça okunmalıdır.Emeği az,derecesi çok yücedir.


Bu bilgiler uzun zamandir pc de kayitli.Zamani gelmişken paylaşmak istedim.Lakin kaynak yazmiyor.Ama burdaki hadisi şerifleri zaman zaman ayri kitaplarda okumuşuz.Bildigimiz bilgiler oldugu için paylaştim.Ama kaynak olmadiği için sorun olucaksa silebiliriz.


� Size amellerinizin en hayırlısını, Rabbimiz katında en temiz olanını, derecenizi en çok yükseltenini; altın ve gümüş infak etmekten, düşmanla karşılaşıp onları öldürmenizden veya şehit düşmenizden daha hayırlı olanını haber vereyim mi: Allahu Tealâ�yı zikretmek.� (Tirmizî, İbn-i Mace,Ahmed,Hakim)

Çevrimdışı Gavsa Umutlu

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 347
 • Konu: 27
 • Derviş: 5747
 • Teşekkür: 0
Yanıt:Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti
« Cevapla #2 : 29/08/09, 00:53 »
kurban daha çok yazacaktım ama çok uzun idi ondan şimdi yazamadım yoruldum yazmaktan  X:01 artık benim yazmama gerek kalmadı.sizin yazdıklarınız çok harikaydı gerçekten. X:01
:X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X06 :X32

benim yazdıklarım İmam-ı Gazalinin kalplerin keşfi adlı kitabından.


Bu yol öyle bir yoldurki,birini seversin ama bir türlü kavuşamazsın.Ona ondan çok uzaklarda olursun ama onun aşkıyla dopdolusun.Ve onun aşkı sarar seni gün geçtikçe içinde daha çok alevlenir.Bir zat sevdim ama bir türlü kavuşamıyorum.İşte o benim sultan seydamdır.

Çevrimdışı Bi_iznillah

 • Murakıp
 • *****
 • İleti: 5.854
 • Konu: 896
 • Derviş: 5324
 • Teşekkür: 184
  • KEND!MCE(Bi_iznillah)
Okundu: Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti
« Cevapla #3 : 14/10/12, 16:50 »
♥ A L L A H I M !
Kalbimizi imanla, Aklımızı marifetinle, Ruhumuzu muhabbetinle,
 Beynimizi tefekkürünle, Cennetimizi Cemâlinle ihya eyle.
Amin Amin Amin ♥ ...

Çevrimdışı Derviş

 • Çalışkan Üye
 • ***
 • İleti: 993
 • Konu: 15
 • Derviş: 18535
 • Teşekkür: 0
Okundu: Salavatı Şerif Getirmenin Fazileti
« Cevapla #4 : 28/11/12, 11:40 »
Allah (cc) razı olsun kurban.
 Bu dünyanın cefasından sefasına sıra gelmez, gafil olma, ilme çalış, geçen günler geri gelmez...
Bizim şöhretimiz ''MÜSLÜMANLIĞIMIZDIR''


Paylaş facebook Paylaş twitter
 

Gülmeler, ağlamada gizlidir komikçeler :) ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| Forum İletişim| |||www.dervisler.net 1.057 saniyede oluşturulmuştur


Salavatı Şerif Getirmenin FaziletiGüncelleme Tarihi: 13/06/21, 20:43 Dervisler.Net © 2008-2021 |Lisans(SMF) |Sitemap | İletişim