SBS 2009 Birincisi Biltek Koleji'nden - Eğitim ve Öğretim
Dervişler.Net Anasayfa

Forumda toplam 25.084 konu paylaşıldı... Bu konulara toplam 145.721 yorum yapıldı. Bugün 0 konu ve 0 ileti gönderildi.. Toplam : 22942 üyeli aileyiz.
Dervişler Mekanında, SBS 2009 Birincisi Biltek Koleji'nden , konusunu okuyorsunuz... Bu konu 4820 defa okundu.İsim benzeri konuları sayfanın altından takip edebilirsiniz.
Hayırlı paylaşımlar diliyoruz. Aradığınız konuyu bulamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazı alıntılarında kaynak(www.dervisler.net) gösterilmesi rica olunur.

Dervişler Mekanında paylaşılan en güzel konu:{SBS 2009 Birincisi Biltek Koleji'nden }   Okunma sayısı 4820 defa

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Beşiktaşlı 1903

  • Üye
  • **
  • İleti: 59
  • Konu: 17
  • Derviş: 1903
  • Teşekkür: 0
Özel Biltek Koleji, Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (SBS) 8. sınıflarda Türkiye Birincisi çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

SBS sınavında 100 sorunun 100'ünü de doğru yanıtlayan ve 500 tam puan alan Özel Biltek Koleji 8. sınıf öğrencisi Halime Sena Baştuğ, başarısını sistemli ve düzenli çalışmasına, öğretmenlerine ve kendisini destekleyen ailesine borçlu olduğunu söyledi.

Özel Biltek Koleji Genel Müdürü Ali Dayıoğlu öğrencilerinin başarısının kendisini şaşırtmadığını belirterek büyük bir gurur yaşadıklarını belirtti.

Halime Sena Baştuğ'un  eğitimine ilkokul 3. sınıftan itibaren kendi kurumlarında devam ettiğini ifade eden Dayıoğlu, "Halime Sena disiplinli, terbiyeli bir öğrenci. Eğitimine katkıda bulunan Biltek Koleji öğretmenlerine teşekkür ederim." dedi.

OKS sınavına giren her Biltek öğrencisinin yüksek puanlarla sınavı kazandığını ifade eden Dayıoğlu, okulun %100'lük başarısından gurur duyduğunu dile getirdi.

Ali Dayıoğlu okulun başarısını şu sözleriyle özetledi:

"2007 OKS'de %100 kazandırma %100 yerleştirme oranına sahibiz. Sınava giren öğrencilerimizin hepsi liseleri kazandı. 12 tanesi fen lisesini kazanmış olmasına rağmen 8 tanesi lisemizde devam ediyor. 2007 ÖSS'de ise %100 kazandırma %87,8 yerleştirme oranına sahibiz. 2008 yılında da başarımızı devam ettirdik. 2009 yılında ise SBS Türkiye birincisinin okulumuzdan çıkması tesadüf değil. Eğitim sistemimiz, yönetim ve eğitim kadromuzla her geçen yıl artan başarılara imza atacağız."

RAKAMLARLA BİLTEK KOLEJİ BAŞARILARI

2007 OKS'de %100 kazandırma, %100 yerleştirme oranı.

2007 ÖSS'de %100 kazandırma %87,8 yerleştirme oranı.

2008 OKS'de %100 kazandırma, %100 yerleştirme oranı.

2008 ÖSS'de %100 kazandırma %86,6 yerleştirme oranı.

2009 ÖSS'de sayısal 2. bölümde 263 puan okul ortalaması

2009 SBS'de 8. sınıflar sınavında 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olan Halime Sena Baştuğ, Biltek Koleji öğrencisi.

SBS BİRİNCİSİ RADYO ONBEŞ'E KONUK OLDU

SBS 2009 8. sınıflarda, 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi olan Özel Biltek Koleji öğrencisi Halime Sena Baştuğ, Radyo Onbeş'e konuk oldu.

Radyo Onbeş'te Müzeyyen Bulur'un hazırlayıp sunduğu "Düşe Kalka" adlı programa, Özel Biltek Koleji Genel Müdürü Ali Dayıoğlu ve babası Yavuz Baştuğ ile beraber konuk olan Halime Sena Baştuğ, göstermiş olduğu başarının sırrını, başarının getirdiği güzel duyguları anlattı.

Müzeyyen Bulur'un sorularını cevaplayan Baştuğ, sınava hazırlanırken daha çok dersi derste öğrenmeye çalıştığını, anlamadığı noktalarda öğretmenlerine sık sık sorular sorduğunu söyledi.

Okuldan sonra eve gittiğinde o gün işlediği dersleri tekrar etmeyi ihmal etmediğini söyleyen başarılı öğrenci, "Her gün düzenli bir programda derslerime çalıştım. Sık sık test soruları çözdüm. Günde 200-300 civarında test çözdüm. Ne 200 sorunun aşağısına indim, ne de 300 soruyu fazla aştım." dedi.

Çeşitli kaynaklardan testler ve sorular çözdüğünü söyleyen Halime, "Çözemediğim, anlamadığım soruları bir defterim var. Oraya not alıyordum. Öğretmenlerime hiç bekletmeden soruyordum. Öğretmenlerim de ?Biz teneffüsteyiz. Biz dinleneceğiz.' hiç demiyorlar. Anlamadığım ve çözemediğim soruları öğretmenlerime, anlayana kadar çözdürüyordum." diye konuştu.    

Biltek Koleji öğretmenlerinin başarısında büyük pay sahibi olduğunu söyleyen Halime Baştuğ, her öğretmenine ayrı ayrı teşekkür etti.

Sınava girmeden önce hedef olarak soruların hepsini doğru cevaplandırmak olarak belirlediğini vurgulayan Halime Baştuğ, "Elimden geldiğince ve bana olan desteklerle çok çalıştım. Ama çok dua ettim. Allah'tan hep hayırlısını istedim. Benim, okulum ve dershanem için hayırlısı da buymuş" diye konuştu.
SINAV ANINDA NELER YAŞADI?

Sınav gecesi çok heyecanlı olduğunu, ancak sınavda bu heyecanın üzerinden kalktığını belirten Baştuğ, sınavda yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Sınav sırasına oturdum, kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra heyecanım üzerimden kalktı. Ben hep A kitapçığını istiyordum. Çünkü genelde cevaplar yayınlanırken A kitapçığından yayınlanıyordu. İlk başta B kitapçığı verildi. Ama daha sonra yanlışlık olduğu söylenerek, bana A kitapçığı verildi. Sonra soruları yapmaya başladım. Kendimi sanki okulda deneme çözüyormuş gibi rahat hissediyordum. Cevapları kodlarken çok dikkatli davrandım. Soruları anlayarak çözdüm. Takıldığım, emin olmadığım soruların yanına işaret koydum. Daha sonra bu sorulara tekrar döndüm. Bir tanesi beni çok yormuştu. Sınavdan sonra dışarı çıktım ve babama sarılarak ?Sınav çok güzel geçti. Galiba full yapacağım' dedim."

BOŞ ZAMANLARINDA NELER YAPARDI?

Halime Sena Baştuğ, boş zamanlarında ve ders çalışmaktan sıkıldığı zamanlarda arkadaşlarıyla gezdiğini, sinemaya ve konsere gittiğini, ailesiyle vakit geçirmeyi de çok sevdiğini söyledi.

Ailesinin kendisine derslerinde çok yardımcı olduğunu söyleyen başarılı öğrenci, ders çalışma konusunda durmadan uyarıldığını, her türlü ortamı sağladıklarını, ancak fazla sıkmadıklarını dile getirdi.

Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekimi olan baba Yavuz Baştuğ ise, kızıyla büyük gurur duyduklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Bu duygu her anne-babanın yaşamak istediği bir duygudur. Ben de bu duyguları tattırdığı için kızıma teşekkür ediyorum. Halime için elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Aile ve okul olarak biz bu başarıyı bekliyordu. Ancak hiçbir zaman bunu kızımıza yansıtmadık. Yani ?Kızım sen bütün soruları yapman lazım, dereceye girmen lazım' demedik. Ben kızıma devamlı olarak ?Sen elinden geleni yap, çalış, gerisi takdir-i ilahidir. Sen 3 yanlış da yapsan 5 yanlış da yapsan sen bizim biricik kızımızsın' dedim. Bunu ona hissettirmek lazım"

Kızını hiçbir zaman baskı altına almadıklarını belirten baba Baştuğ, "Kızımın sıkıldığı zamanlarda izin yaptırıp, beraber gezmeye çıkardık. Gece geç saatler de olsa sahile inip, Salacak'ta beraber dürüm yerdik." dedi.HALİME'YE BÜYÜK ÖDÜL YOLDA

Özel Biltek Koleji Genel Müdürü Ali Dayıoğlu, Biltek Koleji olarak, İlkokul 3. sınıftan itibaren Biltek Koleji öğrencisi olan Halime ile gurur duyduklarını söyledi.

Halime'ye özel ilgi gösterdiklerini ve onu yakından takip ettiklerini söyleyen Ali Dayıoğlu, "Halime'nin dereceye gireceğini biliyorduk. Fakat Halime'yi hiçbir zaman baskı altına almadık. Birincilikle ilgili hiçbir konuyu gündeme getirmiyorduk." dedi.

Arkadaşları tarafından da çok sevilen Halime'nin, okul müdüründen kantincisine kadar herkesle uyum içinde olduğunu söyleyen Ali Dayıoğlu, Halime ile gurur duyduklarını belirtti.

Dayıoğlu, liseyi Biltek Koleji'nde devam etmesi şartıyla Halime'ye büyük bir hediye vereceklerini açıkladı.

Bu ödülün çok yüksek meblağlı bir ödül olacağını söyleyen deneyimli müdür, "Önümüzdeki haftalarda bunu herkes duyacak. Duymayan kalmayacak." dedi.

Ali Dayıoğlu, başarılı öğrencilerinden Halime'nin, ne kadar yüksek puan alırsa alsın Biltek Koleji'nde eğitim ve öğretimine devam edeceğini kendisine söylediğini belirterek, "Onun asıl hedefi Biltek Koleji'nin adını daha yukarılara taşımak." dedi.

Dereceye giren öğrencilerin genellikle eğitim ve öğretimine Biltek Koleji'nde devam ettiğini söyleyen Dayıoğlu, "Öğrencilerimiz okulumuzun eğitim ve öğretiminden oldukça memnun kalıyorlar." diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmeyen Dayıoğlu, özellikle yapamadığınız soruları mutlaka öğretmenlerinize gösterin çağrısında bulundu.

Ali Dayıoğlu, "Ne kadar soru çözerseniz çözün. Günde 500 soru da çözseniz. Çözemediğiniz sorular varsa hiçbir anlam ifade etmez. Çözemediğiniz anlamadığınız soruları tespit edip onları öğretmenlerinize göstermelisiniz. Halime gerçekten bu konuda çok iyiydi." dedi.              

Hoş Geldiniz Kardeş, Buradaki Bağlantı Adresi Sadece Foruma Üye Olanlara Gösterilir.  

  
PROGRAMIN BİRİNCİ BÖLÜMÜNÜNÜ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Hoş Geldiniz Kardeş, Buradaki Bağlantı Adresi Sadece Foruma Üye Olanlara Gösterilir.  

  

PROGRAMIN İKİNCİ BÖLÜMÜNÜNÜ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...  


Kaynak: serhaber
 

Konu Adresi: http://www.dervisler.net/sbs-2009-birincisi-biltek-kolejinden-t13680.0.html

Paylaş facebook Paylaş twitter
 

Bayram gecelerini ihya En güvendiğim amel ||semerkandyayin| semerkand.tv| semerkandradyo| semerkanddergisi| semerkandaile| mostar| semerkandpazarlama| sultangazi.bel.tr| sitemap| Arama Sonuçları| Dervişler Mekanı| Wap| Wap2| Wap Forum| XML| Rss| DervislerNet/Facebook | DervislerNet/Twitter | Forum İletişim| |||www.dervisler.net 0.11 saniyede oluşturulmuştur


SBS 2009 Birincisi Biltek Koleji'nden Güncelleme Tarihi: 23/02/20, 05:00 Dervisler.Net © 2008-2014 |Lisans(SMF) |Sitemap | Facebook | Twitter | İletişim